Dota 2

Cloud 9 Dota 2 takımı dağıldı

E-spor’daki önemli ve seveni, destekçisi bol organizasyonlardan Cloud 9, Dota 2 takımını dağıttığını açıkladı. The International 2015’ten sonra sıfırdan yeni bir kadro kuran Cloud 9, yeni takımıyla Frankfurt Major 2015 biletini kapmayı başarmış ancak turnuvayı son sırada bitirmişti. Takım yine de ilk baştaki beklentilerin üstüne çıkarak Kuzey Amerika’da Evil Genuises’ten sonra Digital Chaos ile birlikte en güçlü ekip olarak anılıyordu.

Takımdaki ilk çatlak Frankfurt Major öncesi, carry oyuncusu Ritsu’nun karıştığı “whatsapp/skype” skandalı ile meydana geldi. Ritsu’nun, güçlü rakipleri Digital Chaos ile hazırlık maçı (scrim) yapan takımlardan bazı oyuncularla irtibata geçtiği ortaya çıkmıştı. Bu kişilerle Digital Chaos’a dair verilerin, bilgilerin paylaştığı ve hazırlık maçlarına ait detayların, sonuçların iletildiği bir grup oluşturulduğu açığa çıkmıştı. Frankfurt Major’den hemen sonra Ritsu ile yollar ayrıldı.

Ne var ki ayrılık bununla sınırlı kalmadı. Ritsu yerine oyuncu bulamadan takım kaptanı, support oyuncusu 1437 de Cloud 9 ile anlaşarak Digital Chaos’a transfer olduğunu açıkladı. Bu transferden sonra Cloud 9, Dota 2 kadrosunu dağıttığını açıkladı.

Organizasyonun önümüzdeki haftalarda yeni bir kadro oluşturup oluşturmayacağı ise henüz belli değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir