Counter-Strike: Global Offensive

Team EnVyUs, Paris saldırısı yüzünden IEM San Jose’ye katılmayacak

Organizasyondan yapılan açıklamaya göre Team EnVyUs, Paris’teki saldırılardan dolayı IEM San Jose etkinliğine katılmayacak.

Takımın Paris’teki saldırılardan etkinlendiğini ve takımın güvenliği için Intel Extreme Masters San Jose etkinliğine katılmayacağını açıklayan Team EnVyUs, bu kararları ile etkinliği kaçırmış olacak. Intel Extreme Masters, yaptığı açıklamada “Team EnVyUs’un kararını, Fransa’da şu anki durum göz önüne alındığında anlayışla karşılıyoruz ve saygı duyuyoruz ve EnVyUs’ı bir başka Intel Extreme Masters etkinliğinde görmeyi umut ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Öte yandan Team EnVyUs’un yokluğu ile beraber turnuvada açılan yer için iBUYPOWERCUP üçüncüsü Counter Logic Gaming’e davet gönderildi. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yapılan açıklama ile beraber takım bu daveti kabul etti.

Team EnVyUs’ın yokluğu ile beraber turnuvada çeyrek final eşleşmelerinde değişiklik yaşandı. Güncel eşleşmeler şunlar:

  • G2 Esports vs Counter Logic Gaming
  • Cloud9 vs Team SoloMid
  • Natus Vincere vs Luminosity Gaming
  • Team Liquid vs Virtus.pro

SAP Center’da düzenlenecek Intel Extreme Master San Jose turnuvası, 21-22 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Kuzey Amerika’da düzenlenen en büyük Counter Strike: Global Offensive turnuvası olan IEM San Jose’nin ödül havuzu 100.000 dolar. Turnuvaya katılan 8 takım, ödül havuzundan en büyük parçayı alabilmek için mücadele edecek. Turnuva ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir