Counter-Strike: Global Offensive

IEM Oakland 2017 Şampiyonu: Ninjas in Pyjamas

ESL

IEM Oakland 2017 şampiyonu dün gece oynanan çekişmeli final karşılaşması sonrası, FaZe Clan’ı 3-2 mağlup eden Ninjas in Pyjamas oldu. Ninjas in Pyjamas kazandığı bu şampiyonluk sonrası, büyük ödül olan 125.000 doların da sahibi oldu. Finali kaybeden ve ikinci olan FaZe Clan, ikincilik ödülük olarak 50.000 dolar kazandı.

Oyun içi lider farkı

Mirage ve Nuke haritalarının yasaklandığı beş maçlık finalde, maçlar Cobblestone, Inferno, Train, Overpass ve Cache haritalarında oynandı. Takımların kendi seçtiği haritalarda üst düzey performans göstermeleri ve bu haritaları kazanmaları dikkatlerden kaçmadı. Cache haritasında oynanan maçta farkı yaratan Xizt’in mükemmel oyunu oldu. FaZe Clan IGL (Oyun içi lideri) Karrigan’ın gösterdiği performansının eleştirildiği ve tartışıldığı final serisinde, Xizt son haritada oyuna ağırlığını koymayı başardı. Bu oyunuyla da belki de şampiyonluğu Ninjas in Pyjamas’a getirdi.

Takımlar kendi haritalarında iyi

Cobblestone’a hızlı ve etkili bir giriş yapan NiP, bu avantajını haritanın sonuna kadar götürmesini bildi. REZ ve f0rest’ın Terörist tarafını iyi oynamaları sonucu FaZe Clan’a geri dönüş aralığı bırakmadı. (16-10, Ninjas in Pyjamas). İkinci harita, FaZe Clanın seçimi olan Inferno’ydu ve açıkçası FaZe Clan haritayı tamemen domine etti. Terörist tarafındayken genellikle A Bomba Alanını kullanmayı tercih eden ve bu tarafı zorlayan FaZe Clan, stratejisiyle başarılı oldu. Terörist tarafını da 11-4 gibi üstün bir skorla geçerek, CT tarafına büyük bir avantajla geçtiler. CT tarafını da iyi oynayarak haritayı kapatmayı başardı (16-7, FaZe Clan).

Üçüncü harita, Ninjas in Pyjamas’ın tercih ettiği Train’de oynandı. NiP zaman zaman zorlansa da, Terörist tarafını 8-7 skoruyla geçerken, CT tarafında daha rahat bir oyun sergiledi (16-10, Ninjas in Pyjamas). Dördüncü harita, FaZe Clan’ın seçtiği Overpass’te oynandı. FaZe Clan, CT tarafını muazzam bir şekilde oynayarak 13-2 gibi skorla Terörist tarafına geçti ve dördüncü maçı rahat bir biçimde kazanmasını bildi. olofmeister ve rain bu haritada FaZe Clan’ı taşıyan isimler oldu.

Son harita olan Cache’te NiP’te Xizt, hem Terörist hem CT tarafında harika bir performans göstererek NiP’i şampiyonluğa taşıdı. Son haritada GeT_RiGhT’ın da üst düzey bir oyun ortaya koyduğunu ve Xizt’e yardımcı olduğunu belirtelim.

IEM Oakland 2017’nin en değerli oyuncusu ise, turnuva genelinde istikrarlı bir performans gösteren ve takımının şampiyonluğu kazanmasında önemli pay sahibi olan REZ oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir