Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League Amerika turnuvasının ilk grup aşaması tamamlandı

ESL Pro League Season 9 Amerika turnuvasında grup aşamaları sonucunda ESL Finallerine katılacak dört takım daha belli oldu.

ESL Pro League Season 9’un Amerika ayağında ilk grup aşamaları tamamlandı. İlk grup aşamasında 1. sırada yer alan Luminosity, NRG ve Team Liquid, ESL Pro League Finallerine doğrudan katılma hakkı kazandı. Ayrıca Latin Amerika grubunda ise DETONA Gaming grubu lider tamamlayarak ESL Pro League Finallerine doğrudan giden 8. takım oldu. Gruplarında 2. ve 3. olan takımlar iki gruba bölünecek ve raunt 2 grupları oynanacak. Raunt 2 gruplarında ilk sırada yer alan takımlar ESL Finallerine adını yazdıracak. Raunt 2 gruplarının A grubu maçları 14-16 Mayıs gecesi, B grubu maçları ise 21-23 Mayıs gecesi oynanacak. 750,000 dolar ödül havuzu bulunan ve Fransa’nın Montpellier kentinde düzenlenecek olan ESL Pro League Finalleri ise 18 Haziran’da başlayacak ve 5 gün sürecek.

ESL Pro League Season 9 Amerika turnuvasının İlk grup aşamasının 2. ve 3. tamamlanan takımlar ise şu şekilde;

United States eUnited Australia Renegades
United States Ghost Gaming United States compLexity
Brazil MIBR United States Cloud9
Argentina Isurus Gaming Colombia Infinity Esport

Gruplarında sonuncu olan INTZ eSport, Lazarus Esports ve Team Envy bir sonraki sezon olan ESL Pro League Season 10’da yer alabilmek için eleme maçları oynayacak. Eleme maçlarında ilk 2 sırada tamamlayan takımlar bir sonraki sezon Pro League’de yer alacak. Latin Amerika grubunun sonuncusu Denial Esports ise Güney Amerika eleme maçına çıkacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir