Counter-Strike: Global Offensive

Dark Passage ve Space Soldiers, WESG’de playoff’lara yükseldi

WESG’nin CS:GO ayağında önceki gün grup aşamalarında oldukça başarılı bir performans ortaya koyan temsilcilerimiz Dark Passage ve Space Soldiers, playoff’larda oynamaya hak kazandı. Turnuvanın birinci günü her iki takımımız da CS:GO’da kendi gruplarını birinci olarak bitirmişti. Temsilcilerimiz ikinci günde de oyunlarından fire vermedi.

Dark Passage CS:GO ekibinin ikinci günkü ilk rakibi Malezya temsilcisi JYP oldu. Cbble ve Mirage haritalarında oynanan karşılaşmalarda rakip takıma şans tanımayan ekibimiz ilk karşılaşmayı 16-3, ikinci karşılaşmayı ise 16-9 önde tamamladı. Dark Passage’ın grup aşamasındaki son rakibi ise Selfless oldu. Amerikalı ekip karşısında Cbble haritasında 16-6 ile öne geçen temsilcimiz, ikinci haritada rakibe karşı etkili bir mücadele vermesine rağmen karşılaşmanın galibi 16-11’lik skorla Selfless takımı oldu. Grup aşamasının sonunda dört galibiyet ve bir beraberlik alan ekibimiz D grubunu toplamda on üç puanla birinci olarak bitirirken grubun ikincisi Çin temsilcisi TyLoo, üçüncüsü ise yedi puanla Amerika temsilcisi Selfless oldu.

CS:GO’da C grubunda mücadele veren temsilcimiz Space Soldiers’ın grup aşamasındaki ikinci günü ise nispeten daha kolay geçti. İsveç temsilcisi GODSENT turnuvadan çekildiğinden dolayı ekibimiz grup aşamasında son olarak Çin temsilcisi FIVE eSports Club ile mücadele etti. Çinli ekibe göz açtırtmayan Space Soldiers, Dust 2 ve Mirage haritalarında rakibini 16-1 ve 16-4 gibi ezici skorlarla geride bırakarak, Dark Passage ilebenzer şekilde grup aşamasını toplamda dört galibiyet ve bir beraberlik ile bitirdi. Karşılaşmalar sonunda on üç puan toplayan ekibimiz grubunda Polonya temsilcisi Team Kinguin ile birinciliği paylaştı.

Space Soldiers’ın playoff’lardaki ilk rakibi, DP’nin grubunda üçüncü olan Selfless olacak. 14 Ocak’ta oynanacak karşılaşmanın galibi Finlandiya temsilcisi iGame ile yüzleşecek. Dark Passage’ın playoff’lardaki ilk rakibini ise Virtus.pro – K23 karşılaşmasının kazananı belirleyecek.

Dota 2’de ülkemizi temsil eden Dark Passage Dota 2 ekibinin grup aşamasının ikinci günündeki ilk rakibi ise TI3 şampiyonu Alliance oldu. Alliance karşısında 2-0 mağlup olan temsilcimiz, grup aşamasında son iki karşılaşmasında Filipin temsilcisi S1-Lykos ve Ekvator temsilcisi Team One takımlarını 2-0 mağlup ederek grubunda üçüncülüğe yükseldi ve playoff’lara gitme hakkı elde etti. Ekibimiz playoff’lardaki ilk mücadelesini 14 Ocak’ta Peru’lu Infamous Gaming’e karşı verecek. Karşılaşmanın kazananı ise Çinli to.be.or.not.to.be takımı ile yüzleşecek.

WESG’de Starcraft 2 ve Hearthstone oyunlarında ise maalesef istediğimiz başarıyı elde edemedik. Starcraft 2 temsilcimiz Berkay ‘Zerghamdi’ Erbaş toplamda beş mağlubiyet alarak grubunu sonuncu tamamlarken Hearthstone temsilcimiz Şanver “sanver” Ünsal iki galibiyet ve üç mağlubiyetle grubunu beşinci olarak bitirerek turnuvaya veda etti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir