Counter-Strike: Global Offensive

BARBARR emekli olduğunu açıkladı

28 yaşındaki eski x6tence Galaxy oyuncusu André “BARBARR” Möller TwitLonger’dan yaptığı uzun yazıda emekli olduğunu açıkladı.

André “BARBARR” Möller’ın TwitLonger’dan yaptığı açıklamada “Kariyerim boyunca her oyunumun her dakikasında %100‘ümü, hatta %200’ümü ortaya koydum. Her maçtan sonra bir lider olarak gelişmeye çalıştım. Oyuncular ile hiçbir iç problem yaşamadık fakat asıl problem kulüple iletişim kurmaktı. Günde 9 saat antrenman yaptıktan sonra 3 saat rakiplerimizi analiz ettim. Dreamhack’ta yarı finale yükselmemizin nedeni de çok çalışmamız ve kendimizi oyuna adamımızdı.” dedi. Ayrıca İsveçli oyuncu “Aktif oyunculuk kariyerimi bireysel performansım iyi olmadığı hissettiğim için sonlandırıyorum. Belki esporun içinde kalabilirim belki de kalmam. 10 yıl boyunca beni ve takımımı destekleyen herkese teşekkür ederim, zor zamanlarımda beni gazlayan sizin destekleriniz idi.” dedi. BARBARR’ın açıklamalarından sonra anlaşılan o ki x6tence Galaxy’nin yönetimini kötü bulması kendisini oyunculuktan soğutan durum olarak yorumlanabilir.

10 yıl boyunca kazandığı tecrübeleri genç oyunculara aktarmak istediğini söyleyen BARBARR’ı ilerleyen günlerde bir takımda koç veya analist olarak görebiliriz. CS:GO’da Epsilon Esports ile tanınan oyuncu daha sonra 6 aylık Singularity macerası yaşamıştı. İsveçli oyuncunun son durağı x6tence Galaxy olmuştu. CS:GO kariyerinde en iyi başarısı ise WCA 2016 Dünya Finallerindeki şampiyonluğu oldu. Profesyonel Counter-Strike geçmişi de bulunan oyuncunun ESC Gaming takımı ile GameGune 2011 turnuvasında ikinciliği bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir