Röportaj

TBF 2017 öncesi Thaldrin röportajı

Riot Games

2017 Yaz Mevsimi’nde lig aşamasını birinci bitirdikten sonra Yarı Final’de Oyunfor.CREW’u rahat bir şekilde geçen 1907 Fenerbahçe Espor, TBF 2017’ye yükselme başarısı göstermişti. Biz de takımın en istikrarlı üyesi, herkes tarafından sevilen ve aynı zamanda kaptan olan Thaldrin ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

2017 Kış Mevsimi’nde League of Legends sahnesine adım atan 1907 Fenerbahçe, geçtiğimiz mevsim Yarı Final oynayarak büyük bir başarı göstermişti. Takım, Pades’ten sonraki yükselen performans grafiğini hiç bozmadı ve Yaz Mevsimi sonunda TBF’ye kadar yükselmeyi başardı. Mevsim başındaki performansından çok uzak olan ve hem takım olarak hem de oyuncuların bireysel anlamda kendisini geliştirdiği FB’de kaptan Thaldrin’e TBF’ye uzanan yolu nasıl değerlendirdiğini sorduğumuzda şu cevabı aldık:

“Takımı kurarkenki hedefimiz Dünya Şampiyonası’na gitmekti. Oraya gitmek için de ilk adım olarak TBF Şampiyonu olmanız gerekiyor. Biz de buna uygun bir şekilde çalıştık, TBF yaklaştıkça tempomuzu arttırdık ve her gün oyunumuzun üstüne koyduk. Açıkçası her ne kadar yorucu bir süreç olsa da, değdiğini düşünüyorum.”

Kış Mevsimi’ndeki Yarı Final eşleşmesini şimdi TBF 2017’de sahnede izleyeceğiz. Aslında baktığımızda birçok espor takipçisi finalin bu şekilde olacağını tahmin etmişti. Thaldrin’e bu durumu ve finale bakış açısını sorduğumuzda ise şöyle bir yanıtla karşılaştık:

“Şahsen benim de gönlümden geçen TBF eşleşmesi bu şekildeydi. 1907 Fenerbahçe adına güzel bir final geçeceğini umuyorum, çünkü bütün senenin meyvesini almak için sahneye çıkacağız. Hedefimize ulaşmak için varımızı yoğumuzu ortaya koyacak ve eğer kendi oyunumuzu oynayabilirsek galibiyetle ayrılacağız. Kendi adıma konuşmam gerekirse de, tabi ki TBF’de oynayacak olmaktan mutluyum. Eski takımıma karşı final oynamak her ne kadar üzücü bir durum gibi gözükse de ben motive edici olduğu kanaatindeyim. Herkese seyir zevki yüksek bir final izleteceğimizden eminim.”

1907 Fenerbahçe Espor’un kurulması tabii ülkemizdeki birçok Fenerbahçe taraftarının da ciddi anlamda dikkatini çekti. TBF 2017’nin Ülker Sports Arena’da oynayacağını varsayarsak aslında bu durum FB için özel bir anlam ifade ediyor. Ev sahibi avantajı gibi bir durum ile karşılaşıp karşılaşmayacağımızı sorduğumuzda ise Thaldrin’in cevabı şu oldu:

“Ben çok da bir avantaj sahibi olacağımızı düşünmüyorum. Tabi ki bizim evimiz, arenamız, ama esporda herkes her takımı destekler kıvamda. Yani daha barışçıl ve holiganlıktan uzak bir ekosistem söz konusu. Ki böylesinin çok daha güzel olduğunu düşünüyorum.”

Üst koridor eşleşmesi ise izleyenler için çok keyifli olacak. Bir yıl önce forma için savaşan Fabfabulous ve Thaldrin şimdi farklı takımlarda TBF kupasına uzanmak için mücadele edecek. Aslında Thaldrin genel olarak baktığımızda Fabfabulous’tan daha iyi bir mevsim geçirdi. Thaldrin’e üst koridor açısından nasıl bir final izleyeceğimizi sorduk ve şu cevabı aldık:

“Fab’ın performansı çok sallantılıydı yaz sezonu süresince. Buna sebep olan birçok şey olabilir ancak kendisi tecrübeli bir isim. En önemli yerin mevsim finalleri olduğunun bilincinde ve hatalarını giderebilecek nitelikte biri. Ki Yarı Final’de daha stabil bir performans ortaya koyduğunu düşünüyorum. Bu performansı özellikle TBF sahnesinde daha da iyi bir seviyeye çıkaracaktır. Ancak ne kadar yükseltirse yükseltsin, bana karşı üstün bir oyun oynayabileceğini düşünmüyorum.”

BAUSuperMassive’in aklında olduğu gibi 1907 Fenerbahçe’nin de eminiz ki en çok düşündüğü konulardan birisi Worlds. Henüz sadece Dark Passage’ın katılabildiği turnuva, TBF 2017’yi kazanan takım için de bir ilk olacak. Thaldrin’e Worlds düşüncelerini sorduğumuzda da şöyle bir yanıt aldık:

“Hedefimiz yola çıkarken Worlds’tü, Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekti. Rift Rivals’ta ilk uluslararası deneyimimizi yaşadık. Namağlup şampiyon olarak güzel bir tecrübe yaşadığımızı ve yaşattığımızı düşünüyorum. Wolrds’te ise Rusya tecrübemizin üstüne koyup elimizden gelenin en iyisini sergilemeye çalışacağız.”
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir