PUBG

Tencent, Çin’de PUBG benzeri bir mobil oyun piyasaya sürecek

Riot Games’i de bünyesinde bulunduran Çinli internet şirketi Tencent, telefonlar için PUBG benzeri bir battle royale oyun geliştirmeye başladı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın kısa sürede böylesine popüler bir hale gelmesinin ardından oyun yapımcıları da benzer oyunlar geliştirmek için kolları sıvadı. Tencent de yeni projesi 100 oyunculu mobil battle royale bir oyun olan Glorious Mission’ı duyurdu. PUBG’nin en popüler olduğu bölge olan Çin’e yönelen şirket yetkilileri, oyunun sadece Çin için üretileceğini açıkladı. Ülkede battle royale oyunların oldukça popüler olması ve şirketin Çin merkezli olması bu kararın alınmasında şüphesiz büyük rol oynadı.

Geçtiğimiz günlerde PUBG’nin şiddet içermesi sebebiyle gençlere zarar verdiği ve Çin’de yasaklanma ihtimalinin olduğu haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Böyle bir durum yaşanması halinde Glorious Mission’ın çok daha popüler bir oyun haline gelmesi de kuvvetle muhtemel. Bu arada Tencent’in Riot Games’in sahibi olmasının yanında, PUBG’nin yapımcısı Bluehole ve yine son dönemde popüler olan Fortnite: Battle Royale’ın yapımcısı Epic Games’te de hisse sahibi olduğunu belirtelim. Bu yeni oyunun ne kadar popüler olacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir