PUBG

PUBG GLL turnuvasında TÜRKİYE Avrupa şampiyonu oldu

PUBG GLL Nations Royale turnuvası finalinde Türkiye, Yunanistan&Güney Kıbrıs’a haritayı dar etti ve Avrupa şampiyonu oldu.

Her alanda yenmeye alışık olduğumuz Yunanistan’ı, PUBG’de de yenmeyi başardık.

7 maçlık seri üzerinden oynanan final maçında, ülkemizi Mithrain, 10000days, CodeMarco gibi bir çok yayıncı isim temsil ediyor.

Türkiye takımının kaptanlığını Mithrain, Yunan&G.Kıbrıs takımının kaptanlığını ise ChinnJ yapıyor.

1.maç(Erangel)

Oyun başlarında skorda önde olan Yunanistan&G.Kıbrıs ekibini, oyun sonunda binaları ve konteynerleri iyi kullanarak ve koordine oynayarak şans tanımadık. İlk maçtan 32-18’lik skorla galip çıkmayı bildik. Maçın öne çıkan oyuncusu ise Türkiye’den CodeMarco oldu.

Kazanan: TÜRKİYE

1.maç Kill Sıralaması

 1. CodeMarco(TUR) – 4
 2. MockingJayFPS(TUR) – 4
 3. Billumg(YUN) – 3

2.maç(Miramar)(İPTAL)

İptal edilen ikinci maçta Türkiye, Chumacera dağlarında tüm takım çizgi halinde dizildi ve hem önden hem arkadan gelenleri avlamayı planladı. Bu akıllıca strateji çok iyi çalıştı ve rakip oyuncular bize daha yaklaşamadan öldü. Ama tam her şey iyi gidiyor derken server çöktü ve 2.maç iptal oldu.

2.maç(Erangel)

Miramar haritasında server çökme sıkıntısı olduğu için, bu maçta Erangel haritasına geçildi. Quarry’de çok iyi pozisyon alan Türkiye takımı, resmen kale savunması yaptı ve Yunanlıları alana yaklaştırmadı. Oyun sonunda ise tepe avantajını kullanan ve çok iyi koordine olan ülkemiz, Yunan&G.Kıbrıs takımına küçücük bir şans bile tanımadı ve maçı 32-7’lik skorla kazandı. İkinci maçın sonundaki heyecanı sizlere kelimelerle anlatamayız. Eğer izlemediyseniz, hemen şu adresten ikinci maçın son anını izlemenizi öneriyoruz.

2.maç Kill Sıralaması

 1. MockingJayFPS(TUR) – 5
 2. Smashbae(TUR) – 5
 3. CodeMarco(TUR) – 4

3.maç(Sanhok)

Üçüncü maçta alan konusunda şanssız olmamıza rağmen, hemen rotasyon yapıp alana girdik. Turan taktiğini bir de Yunanlara uygulayan takımımız, rakip takımı arkadan ve önden araya aldı. Neye uğradıklarını şaşıran Yunan&G.Kıbrıs takımını yine darmadağın ettik ve 32-19’luk skorla galip taraf olduk.

3.maç Kill Sıralaması

 1. POLLADERUC(TUR) – 4
 2. MockingJayFPS(TUR) – 3
 3. Sh1sHH(TUR) – 3

4.maç(Vikendi)

Yine muhteşem bir strateji sergilediğimiz maçta Türkiye takımı, alanın en ucuna resmen insandan set çekti. Yunan ve G.Kıbrıslı oyuncuları alana bile sokmayan takımımız, gördüğü herkesi vurdu ve 32-18’lik skorla dördüncü maçı da kazandı ve turnuvayı kazandı.

4.maç Kill Sıralaması

 1. DogSRS(TUR) – 5
 2. anLL(TUR) – 4
 3. FB_Shakzy&Mithrain(TUR) – 3

GENEL Kill Sıralaması

 1. anLL(TUR) – 9
 2. MockingJayFPS(TUR) – 9
 3. Smashbae(TUR) – 8

ŞAMPİYON TÜRKİYE

Bu sonuçların ardından PUBG GLL Nations Royale turnuvasında Avrupa şampiyonu TÜRKİYE oldu.

Türkiye adına yarışan tüm oyuncularımızı tebrik ediyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir