PUBG

PUBG Avrupa Ligi ilk aşamasında kazanan ENCE takımı oldu

PUBG Avrupa Ligi bugün sona erdi ve kazanan Finlandiya’dan ENCE takımı oldu. Temsilcimiz Digital Athletics ise ligi 13. sırada bitirdi.

Türkiye’den sadece Digital Athletics takımının yer aldığı ligde toplamda 60 maç oynandı ve 3 hafta sürdü. Bugün ise son gündü ve PUBG Avrupa Ligi’ni kazanan ve Londra biletini kapan takımlar belli oldu.

Son güne 288 puan ile 13. sırada başlayan temsilcimiz Digital Athletics’in son güne kadar ilk 4 şansı zor olsa da vardı.

Son gün başlarken puan durumu şöyleydi:

1.maç(Miramar)

Günün ilk maçında temsilcimiz çok iyi bir oyun ortaya koydu ve Londra biletini istediğini gösterdi. Tam 8 kill alan temsilcimiz, bu maçta 5.oldu ve 11 puan aldı. Bu maç ile beraber puanını 299’a yükseltti ve 12.sıraya çıktı. Ayrıca bu maçta takımımızdan ABeautifulD 4 kill aldı.

Maçın finaline ise NiP(3), Red Diamonds(3) ve M19(2) takımları kaldı. NiP takımı M19 oyuncularını öldürünce, geriye kalan iki Red oyuncusu intihar etti ve rakibine kill vermemiş oldu. Böylece ilk maçta kazanan Ninjas in Pyjamas takımı oldu.

Sıralama

 1. NiP
 2. Red Diamonds
 3. M19

Kill Sıralaması

 1. Faze Clan – 11
 2. NiP – 10
 3. Digital Athletics – 8

2.maç(Miramar)

İkinci maçta temsilcimiz DA ne yazık ki 12. oldu ve kill alamadı.

İkinci maçta finale ise PK(4), TL(1) ve NiP(3) takımları kaldı. TL takımından Sambty tek başına 3 NiP oyuncusunu da alınca, PK için galibiyet işi kolaylaştı ve Sambty’yi öldürerek zafere ulaşan taraf Pitssburgh Knights oldu. Maça ise 15 kill almayı başaran lider ENCE damga vurdu, ama bu maçta 5. olabildiler.

Sıralama

 1. Pittsburgh Knights
 2. Team Liquid
 3. NiP

Kill Sıralaması

 1. ENCE – 15
 2. Pitssburgh Knights – 7
 3. Team Liquid – 7

3.maç(Miramar)

Günün üçüncü maçında 9.olan temsilcimiz DA, bu oyunda da kill alamadı ve puan alamadı.

Üçüncü maçın finaline ise lider ENCE(4), CrowCrowd(2) ve uzun bir aradan sonra TSM(2) takımları kaldı. Bu maçta da inanılmaz oynayan ENCE takımı, finalde kimseye şans tanımadı, geriye kalan herkesi öldürdü ve bu maçta tamı tamına 17 kill aldı ve zafere uzandı.

Sıralama

 1. ENCE
 2. CrowCrowd
 3. TSM

Kill Sıralaması

 1. ENCE – 17
 2. Team Liquid – 8
 3. TSM – 6

4.maç(Erangel)

Temsilcimiz DA bu maçta son iki oyuncumuzun ENCE takımı tarafından bombayla öldürülmesiyle 5. oldu ve 1 de kill aldı.

Dördüncü maçın finaline ise tekrardan lider ENCE(4), Winstrike(3) ve CrowCrowd(1) takımları kaldı. ENCE takımı neden lider olduğunu herkese bir daha gösterdi ve bu maçtan da tam 15 kill daha alarak galip ayrılan taraf oldu. ENCE takımı gerçekten bugün muhteşem oynuyor.

Sıralama

 1. ENCE
 2. Winstrike
 3. CrowCrowd

Kill Sıralaması

 1. ENCE – 15
 2. Team Liquid – 8
 3. CrowCrowd – 5

5.maç(Erangel)

Turnuvanın son maçını temsilcimiz Digital Athletics kendilerine yakışır şekilde bitirdi.

Son maçta finale Digital Athletics(1), Red Diamonds(3) ve Winstrike(4) takımları kaldı. Temsilcimiz bu maçı kazanamasa da tam 7 kill aldı ve 3. sırada bitirdi.

Son maçın kazananı ise sayı dezavantajına rağmen Red Diamonds takımı oldu.

Sıralama

 1. Red Diamonds
 2. Winstrike
 3. Digital Athletics

Kill Sıralaması

 1. Red Diamonds – 13
 2. Winstrike – 7
 3. Digital Athletics – 7

GENEL TABLO

Bu sonuçların ardından PUBG Avrupa Ligi’ni kazanan takım Finlandiya’dan ENCE takımı oldu.

Londra’da düzenlenecek olan FACEIT Global Summit turnuvasına, ilk 4 sırada yer alan ENCE, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas ve Winstrike takımları katılmaya hak kazandı.

PEL’i kazanan ENCE 75.000 USD, ikinci Team Liquid 50.000 USD, üçüncü NiP 35.000 USD ve dördüncü olan Winstrike 25.000 USD para ödülünü de kasalarına koymuş oldular.

Temsilcimiz Digital Athletics ise ilk aşamayı 13.sırada bitirdi. İlk aşamada ligden düşme olmadığı için temsilcimiz ikinci aşamada tekrardan PEL’de mücadeleye devam edecek. Digital Athletics takımına bizlere yaşattıkları güzel anlar için 5mid ailesi olarak teşekkür ederiz ve ikinci aşamada şimdiden başarılar diliyoruz.

Turnuvanın tamamında neler yaşandı buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir