PUBG

IEM Oakland PUBG Invitational’ın şampiyonu aAa Gaming oldu

200 bin dolar ödül havuzuna sahip Intel Extreme Masters Oakland 2017 PUBG Invitational’da zafer, açık elemelerden gelen aAa Gaming’in oldu.

Avrupa’dan açık elemelere katılan ve IEM Oakland PUBG turnuvasında boy gösterme hakkı elde eden aAa Gaming, güçlü rakiplerine rağmen mutlu sona ulaşmayı bildi. Cumartesi başlayan ve iki günde toplam sekiz maçın oynandığı turnuvada, ilk güne bir birincilik, bir de ikincilik alan TSM damga vurmayı başardı. Cloud9 ve Method Gaming’in de birer galibiyet aldığı günde aAa Gaming de iki kez ikinci olarak üst sıralardan kopmamayı başardı.

İlk gün sonunda 865 puanla zirvede yer alan TSM ile arasında 105, Method ile arasında da 75 puan fark bulunan aAa, her iki rakibinin de üst sıralarda yer almayı başaramadığı ikinci günde bir birincilik almayı başarınca şampiyonluğa ulaştı. Totalde 1620 puan alan Avrupa temsilcisi, en yakın rakibine yaklaşık 300 puan fark atarak rahat bir galibiyet almış oldu. Toplamda 200 bin dolarlık ödül havuzu bulunan turnuvada aAa 60 bin dolar alırken, ikinci Tempo Storm 45 bin, üçüncü Ghost Gaming de 30 bin doları eve götürdü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir