League of Legends

Zeitnot Dark Passage’dan ayrıldı

Ligimizin en köklü takımlarından Dark Passage’ın nişancısı Zeitnot takımdan ayrıldı. Facebook üzerinden bir açıklama yapan kulüp oyuncu ile yollarını ayırdıklarını belirtirken, takımın yeni nişancısı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Şampiyonluk Ligi’nin en yetenekli nişancılarından birisi olarak gösterilen Zeitnot Dark Passage’dan ayrıldı. Takım ile iki adet şampiyonluk yaşayan oyuncu, geçtiğimiz mevsim de DP’nin şampiyonluğunda büyük rol oynamıştı. DP ile bu yılki IWCQ turnuvasına da giden, Ashe ve Sivir ile gayet iyi performanslar gösteren oyuncu takımının şampiyon olmasını sağlayamamıştı. 2015 yılında HWA’dan Dark Passage’a transfer olan Zeitnot önceleri “genç yetenek” olarak gösterilse de şu an ligimizin olgun ve disiplinli nişancıları arasında gösteriliyor.

2016 Yaz Mevsimi’nde 3.36 KDA ile oynayan oyuncu mekanik olarak güçlü olmasının yanında gözü karalığı ile de tanınıyor. Agresif bir oyun tarzı benimseyen oyuncunun kariyeri boyunca sahip olduğu en büyük zaaf oyun sonu takım savaşlarında yanlış pozisyon almak ya da takm savaşlarında Sıçra ile rakibin arasına atlamak oldu. Bu hatayı çok nadir sergileyen oyuncu, ligimizin en istikrarlı performansına sahip oyuncularından. Zeitnot’un bir sonraki takımının ne olacağı da henüz belli değil. Nardeus’un ve Achuu’nun SuperMassive’ten ayrılışı oyuncunun bu takıma transfer olacağı dedikodularını ortaya atsa da nişancısı bulunmayan HWA ve 1907 Fenerbahçe de Zeitnot için seçenekler arasında.

Öte yandan TBF Şampiyonu kadrosunu büyük oranda dağıtan Dark Passage’ın da nasıl bir kadro kuracağı merakla bekleniyor. Elwind dışında takımda kimsenin kalmamış olması organizasyon için sıfırdan takım kurma anlamına geliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir