League of Legends

Zed ve Talon’un ultileri güçlendirme alıyor

Orta koridordaki en güçlü AD suikastçılar arasında yer alan Zed ve Talon, PBE yamasındaki güncellemelere göre ultilerine güçlendirme alıyor. 

Büyücülerin domine ettiği orta koridorda AD suikastçı şampiyonları görme ihtimalimiz hemen hemen yok. İki şampiyon da oyunun sonraki safhalarında efektif olabilmesi için erken dakikalarda skor alması gerekiyor. Genellikle kitle kontrolü bulunan büyücüler metada olduğu için bu pek sık gerçekleşmiyor. Drakthaar’ın Gece Kılıcı’na getirilen dengelemeler orta koridordaki AD şampiyonları daha da zor durumda bıraktı.

Riot Games bunu önlemek için ise birçok Drakthaar kullanıcısına iyileştirme getirdi. Bunlardan en çok göze çarpanları ise Zed ve Talon değişiklikleri. İyileştirmeler şu şekilde:

Zed

  • Birden fazla gölgeden çıkan Q yeteneği artık aynı şampiyona çarptığında daha az hasar vermeyecek.
  • R yeteneğinin hasar bonusu %25/35/45’ten %25/40/55’e yükseltildi.

Talon

  • Pasif hasarı 75-115’ten 75-245’e yükseltildi.
  • R bonus AD oranı %80’den %100’e yükseltildi.

Zed’in birden fazla Q yeteneğinin artık aynı hasarı çıkartıyor oluşu, özellikle de ultinin bonusu ile birleşince şampiyona büyük bir buff gibi gözüküyor. Öte yandan Talon’un aldığı güçlendirme daha da göze çarpıyor. Ultisinin AD oranının %100’e çekilmesi, şampiyonun pasifi ile rakip nişancıyı daha rahat tekleyeceğinin göstergesi.

Şu anki metada bu iki şampiyonu görmüyor olsa da tank eşyalarının ve AP eşyalarının ufak dengelemeler alması gelecekte özellikle de Talon’u daha sık göreceğimizin bir göstergesi. Zed hala kitle kontrollere karşı zayıf, fakat Talon’un kaçış mekanikleri özellikle de erken oyunda iyi bir silah olarak kullanılabilir.

1 Yorum

1 Yorum

  1. lolct.com

    3 Temmuz 2019 at 02:55

    Güçlendirme alması çok iyi oldu açıkçası sevdiğimiz karakterler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir