League of Legends

Bu yıl düzenlenecek uluslararası etkinliklerin yer ve tarihleri belli oldu

2018 yılında düzenlenecek League of Legends etkinliklerinin detayları belli oldu. Buna göre MSI Almanya ve Fransa’da, Worlds Güney Kore’de, All-Star ise Amerika Birleşik Devletleri’nde oynanacak.

League of Legends arenasında Sezon 8 heyecanı devam ediyor. Ulusal liglerin çoğunda yolun yarısını geçtik bile. Hal böyleyken, yolculuğun hedefi olan turnuvaların detayları da Riot Games’in bugün yaptığı açıklamayla kesinleşmiş oldu. Kronolojik sırayla gidersek, kış ve yaz mevsimlerinin arasında oynanacak olan MSI bu yıl ilk defa Avrupa topraklarına gelecek. Şu ana kadar uluslararası arenada pek varlık gösteremediğimiz düşünüldüğünde MSI’ın bizim için anlamı büyük. Bu sene sağlam hedeflerle gideceğimiz MSI’ın ön eleme ve grup aşamaları 3-15 Mayıs‘ta Berlin EU LCS Stüdyosu‘nda, finaller ise 18-20 Mayıs arasında Fransa‘da, Zenith Paris La Vilette salonunda oynanacak.

MSI’ın hemen ardından Temmuz ayının başında oynanacak Rift Rivals heyecanı başlayacak. Geçen sene ilki düzenlenen ve yalnızca rekabet içindeki bölgelerin birbiriyle oynadığı turnuva büyük ilgi görmüştü. Bu sene 2-9 Temmuz arasında oynanacak turnuvada Vietnam ve Rusya bölgeleriyle mücadele edeceğiz. Türkiye, 5 ayrı bölgede düzenlenecek organizasyonun Vietnam ayağında bulunacak.

Ve tabii ki League of Legends evreninin en büyük turnuvası Worlds. Sezonun bitimine yaklaşırken League of Legends maratonunu en önde bitiren takımı görmek için Güney Kore’ye gideceğiz. Worlds 2018’in takvimi net olarak belli değil, ancak diğer sezonları referans alacak olursak heyecanın Eylül sonu ile Kasım ayları arasında yaşanacağını tahmin edebiliriz.

Bütün bu rekabet sona erdiğinde sezonu eğlenceli bir şekilde kapatmak üzere 2-9 Aralık tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri‘nde oynanacak olan All-Star etkinliğine odaklanacağız. Yılın ve sezonun son günlerinde oynanacak turnuva, 2016 Barcelona ve 2017 Los Angeles’ın ardından, bir kez daha All-Star kültürünü var eden bölgede oynanmış olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir