League of Legends

Yeni şampiyon seçimi 13 Ocak’ta geliyor

Sezon 6’da League of Legends’daki en büyük değişikliklerden birisi olan şampiyon seçim ekranı 13 Ocak’ta Türkiye ve Kuzey Amerika sunucularında kullanıma açılıyor. League of Legends deneyimini yükseltmek için yapılan bu değişiklikler, özellikle de şampiyon yasaklama deneyimini tamamıyla değiştiriyor.

position-select

Sezon 6 değişiklikleri açıklandığında en ilgi çeken değişikliklerden birisi şampiyon seçim ekranındaki değişikliklerdi. Getirilecek sisteme en yakın sistem şu andaki Takım Kurucu sistemiydi. Bu sistemde oyuncular koridorunu ve şampiyonunu seçiyor, ardından diğer oyuncular ile eşleştiriliyordu. Yeni gelecek şampiyon seçiminde ise oyuncular oynayacakları iki rolü seçecek. Oynamak istedikleri roller arasında “fill” seçeneği, yani “herhangi bir rolde oynayabilirim” seçeneği de bulunacak.

“Herhangi bir rolde oynayabilirim” seçeneği, oyuncu deneyimini büyük ölçüde geliştirecek. Bir diğer değişen mekanik ise yasaklama seçeneği. Normalde sıralamadaki ilk oyuncu tüm yasaklamaları yaparken yeni sistemde sıralamadaki son üç oyuncu yasaklamayı yapacak. Ayrıca, ekranın görsel olarak da geliştirildiğini belirtelim.

picks

Riot Games’in konu ile ilgili düşünceleri ise şu şekilde:

Takım Kurucu’yu devre dışı bırakma kararımızın altında yatan gerekçeye gelecek olursak; yeni şampiyon seçiminin, Takım Kurucu ile çözmeye çalıştığımız sorunlara çok daha iyi çözümler sunduğuna inanıyoruz. İleride yeni şampiyon seçimi deneyimini, yasaklama veya sıralı seçim olmadan yaşamak isteyen oyuncular için kapalı seçimin de yeni tasarımdan ilham alan bir hâlini çıkaracağız.

Yeni şampiyon seçim ekranının Takım Kurucu’nun yerini alacağını belirtelim. Bu yeni deneyim için 13 Ocak’ı bekleyeceğiz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Murat Ǝ Ertok

    14 Ocak 2016 at 13:52

    14 ocak oldu gelmedi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir