League of Legends

Worlds 2018 Finali’ni Kobe, PapaSmithy ve CaptainFlowers sunacak

Riot Games

Büyük bir çekişmeye sahne olacak Worlds 2018 Finali’ni CaptainFlowers, Kobe ve PapaSmithy sunacak. 

Bu yılki Worlds’ün şu ana kadar düzenlenen en eğlenceli dünya şampiyonası olduğu konusunda hiç şüphe yok. Kore hükümdarlığının sonladığı Worlds 2018’de Batı’nın ve Çin’in yükselişine tanık olduk. Kore ekipleri sadece Çeyrek Final’e kadar yükselebilirken Yarı Final’de mücadele eden üç Batı takımı, NA ve EU LCS’in son zamanlarda oldukça geliştiğinin bir göstergesi. LPL’den sadece Invictus Gaming, Yarı Final’de G2’yi rahatça geçerek Final’e kalmayı başarmıştı. Fnatic ise NA LCS temsilcisi Cloud9’ı 3-0 ile yendi ve finalist olmaya hak kazandı.

Karşılaşmalar büyük bir keyifle geçerken bu eğlencenin en büyük etmenlerinden birisi de sunucular oldu. Turnuva boyunca harika karşılaşmalar sunan üçlü CaptainFlowers, Kobe ve PapaSmithy, Worlds 2018 Finali’ni sunmayı sonuna kadar hak etti. Nefes kesen KT-IG serisininde de bulunan sunucular, topluluk tarafından çokça seviliyor.

Tek başına sunduğu bronz karşılaşmalarının ardından Worlds Finali sunmaya kadar yükselen CaptainFlowers’ın “rap yapması” dört gözle bekleniyor. Bununla birlikte bu yıl LCK’yi neredeyse tek başına sunan PapaSmithy ile NA LCS’in en sevilen sunucularından Kobe de üçlüyü harika bir şekilde tamamlanıyor.

Fnatic ile Invictus Gaming arasındaki Worlds 2018 Finali 4 Kasım tarihinde oynanacak. Sonuç ne olursa olsun ilk defa bir LCK takımı Final’de yer almayacak. Fnatic’in kazanması durumunda kupa 7 sezon sonra “yuvasına” geri dönecek. Hatırlayacağınız üzere Fnatic, Sezon 1’i şampiyon olarak tamamlamıştı. IG kazandığı takdirde ise 2018, LPL’in yılı olacak. Zira MSI’ın da kazananı bir LPL takımı olan RNG olmuştu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir