League of Legends

Worlds 2017’de yedinci gün tamamlandı

Riot Games

D grubunun düğümünün çözüldüğü Worlds 2017’de yedinci gün karşılaşmaları tamamlandı. Kuzey Amerika temsilcisi Team SoloMid bu yılı da büyük bir hayal kırıklığı ile tamamlarken, gruptan çıkan takımlar Team WE ve Misfits oldu.

Tüm otoritelerin şampiyonadaki en rahat grup olarak gösterdiği D grubunda son gün maçları tam bir kaosa sahne olurken gruptan çıkacak son takım da tiebreaker karşılaşması ile belirlendi. Günün ilk maçında Flash Wolves ile karşı karşıya gelen Misfits, korkunç bir turnuva geçiren rakibini rahat bir şekilde elemeyi başardı. Grubun favorisi olarak gösterilen WE ise günün ikinci karşılaşmasında TSM’i yendi. TSM karşısında turnuva boyunca görmediğimiz Caitlyn’i alan ve adeta bir kule yıkma makinesi gibi şampiyonu kullanan WE, FW karşısında da aynı stratejiyi uyguladı ve normalde oyun sonu takımı olarak gösterilmesine rağmen 26. dakikada maçı bitirdi.

Grup ikinciliğini yakından ilgilendiren TSM-MSF serisinde ise galip gelen taraf TSM oldu. Meta dışı bir destek olan Blitzcrank’in yanı sıra TSM’in üst koridora aldığı Gnar’a karşı Yasuo’yu tercih eden MSF, risk alarak bir şeyler yapmaya çalıştı fakat yetersiz kaldı. TSM ise gruptan çıkma umutlarını bu galibiyet ile sürdürdü. Günün beşinci karşılaşmasında Flash Wolves turnuvanın ilk galibiyetini TSM karşısında aldı ve takımın gruptan çıkma şansını WE’nin ellerine bıraktı. Neyse ki WE, MSF karşısında galibiyet aldı ve grup ikinciliği tiebreaker maçına kaldı.

Tiebreaker karşılaşmasında ise MSF’nin ezici bir üstünlüğü vardı. Doublelift ve Bjergsen’in belirgin bir şekilde kötü oynadığı karşılaşmada Maxlore ve PowerofEvil’in performansları MSF’ye galibiyeti getirdi ve takım D grubunun sürpriz ekibi olarak çeyrek finale yükseldi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir