League of Legends

Wizer, KaBuM Esports’a transfer oldu

KaBuM Esports

Son olarak LCK’de Sandbox Gaming forması giyen Wizer, CBLOL ekiplerinden KaBuM Esports’a transfer oldu.

Geçtiğimiz günlerde başarılı üst koridor Zantins’le yollarını ayıran KaBuM Esports’un yapacağı transfer merakla bekleniyordu. Takımın yaklaşık 3 yıldır üst koridorunda bulunan Zantins’in yerini doldurmak için çalışmalar yapan Brezilya ekibi, yabancı hakkını Koreli Wizer’dan yana kullandı. Son olarak Sandbox Gaming forması giyen Wizer, gelecek mevsim için KaBuM Esports’la anlaştı.

Kariyerine Team BattleComics’le başlayan Wizer, takımın Sandbox Gaming kadrosuna katılmasıyla takım değiştirdi. 20 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz mevsim profesyonel olma yolundaki ilk adımını attı. LCK’de çaylak olan üst koridor mevsim boyunca sadece 1 maça çıkabildi. O maçta da Gen.G’ye karşı üst koridorda Lucian oynayan iism Vadi’den mağlup ayrıldı. Kore’nin sezon öncesi turnuvası olarak bilinen Kespa Cup’ta takımıyla mücadele eden isim, Summit’in transferiyle normal sezonda neredeyse hiç forma şansı bulamadı.

Çok yetenekli bir oyuncu olduğu bilinen Wizer, Brezilya’daki birçok üst koridordan çok daha iyi bir durumda. Mekanik olarak başarılı olan oyuncu LCK’de pek maça çıkamasa da Summit’le birlikte geçirdiği mevsim oyununu geliştirmesinde bir hayli yardımcı olmuştur. Bu şekilde CBLOL’e giden oyuncunun ligde önemli bir etki yaratması bekleniyor.

Wizer transferiyle birlikte alt koridorunu da değiştiren KaBuM, DudsTheBoy ve Ceros’la anlaştı. TitaN ve Riyev’i kaybeden ekip yeni transferleriyle birlikte bambaşka bir takıma büründü. Bakalım KaBuM gelecek mevsim CBLOL’de neler yapacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir