League of Legends

Vivo Keyd, CBLOL’e yükseldi

Vivo Keyd

Eleme mücadelesinde CBLOL yedincisi CNB Esports Club’ı 3-1 ile geçen BRCC ekibi Vivo Keyd, üst lige yükseldi.

Brezilya ligi olan CBLOL’de güç dengeleri neredeyse her mevsim değişiyor. Bir mevsim üst sıralara oynayan ekipler bir sonraki mevsim ligden düşebiliyor. Vivo Keyd de bu ekiplerden bir tanesi. Daha önce CBLOL finali oynamış ekip Rift Rivals’da ülkesini temsil etmeyi başarmıştı. 2019’un ilk mevsiminin sonunda ligden düşen ekip, ikinci mevsimde yeniden yükselmeyi başardı. Eleme mücadelesinde CNB Esports Club’ı 3-1 ile geçen Vivo Keyd, CBLOL’e geri döndü.

Koçluğunu ülkemizde 1907 Fenerbahçe Espor’u kısa bir süre çalıştıran Crowe’un yaptığı Brezilya temsilcisi bu mevsim Brezilya ikinci ligi olan BRCC’de oynadığı 15 maçta 13 galibiyet 2 mağlubiyet alarak normal sezonu lider tamamladı. Play-off’ların ilk turunda Havan Liberty Gaming’i 3-0 ile rahatça geçen ekip finalde Pro Gaming Esports’a diş geçiremedi. Seriden 3-1 mağlup ayrılan Vivo Keyd için CBLOL umutları bitmedi.

Lig formatına göre BRCC ikincisi finali kaybetse dahi CBLOL 7.’siyle eleme maçı oynamak üst lige çıkma şansını devam ettiriyor. Bu mevsimi 7. sırada tamamlayan CNB Esports ligden düşmemek için Vivo karşısına çıktı ancak Vadi’den 3-1 mağlup ayrıldı. Bu sonuçlar birlikte gelecek mevsim CBLOL’de mücadele edecek takımlar belli oldu.

Bölgenin bilinen takımlarından Red Canids ise ikinci ligde devam ediyor. Ekip bu mevsim play-off’lara çıktı ancak yarı finalde ProGaming Esports’a kaybetti. Bakalım gelecek mevsim CBLOL’de neler olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir