League of Legends

Victorious Ace Yükselme Ligi kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor

Yükselme Ligi’nin iddialı takımlarından Victorious Ace geçtiğimiz günlerde Energy ve Touch  transferleriyle adından söz ettirmişti. Takım son olarak da EUW Challenger sıralamasında bulunan ve daha önceden G2 eSports takımı tarafından da denenen Broken Blade’i kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz mevsim Oyunfor.Crew ekibi ile final oynayan takım, Şampiyonluk Ligi hayallerini bir mevsim daha ertelemek zorunda kalmıştı. Bu mevsim ise çok daha güçlü bir kadro ile ligde mücadele edecek olan Victorious Ace, tecrübeli oyuncuların sorumluluk alması ile lige çıkmak istiyor. Geçen yıl Beşiktaş e-Spor takımında forma giyen Energy’yi transfer eden ve Team Aurora forması da giymiş Kanani’yi orman rolüne getiren takım, üst koridorda da  Yükselme Ligi’nden tanıdığımız Silphitv’yi tercih etmişti.

Takımın yöneticileri ise Anıl Decagon Moon Öztürk, Yakup GeeM Özipek ve Mert xihultas Tanrıverdi. Kadronun oluşumunu “Energy ve Touch ile çok yakın dostluklarım bulunuyordu. 4 yıldır e-Spor sektöründeyim ve Türkiye’den birçok oyuncuyla bulunduğum takımlarda çalışma fırsatım oldu. Bundan dolayı ben Türkiye’den tanıdığım Türk oyuncuları getirdim, Yakup Bey de kendi oyuncularını kadroya kattı. Böylelikle ortaya karışık, arkadaşlığın güçlü olduğu bir kadro kurduk.” sözleriyle açıklayan Mert Tanrıverdi, yönetim kadrosunun üç kişi olmasına da şu yorumda bulundu; “Şu ana kadar ben hep tek götürmüştüm. Fakat böyle olması daha mantıklı geldi zira Anıl ve Yakup uzun zamandır tanıdığım ve sevdiğim adamlar. Ortada sarsılmaz bir güven olunca da beraber iş yapalım dedik ve Victorious Ace’te buluştuk.”

Victorious Ace’in kadrosuna baktığımızda ise alt koridorda mean ile The Madagger’i görüyoruz. Victorious Ace’in ilk Yükselme Ligi macerasında da bulunan The Madagger de gelecek vaad eden destek oyuncularından. Öte yandan yeteneği bilinmesine rağmen bir türlü Şampiyonluk Ligi’nde görme şansı bulamadığımız mean de, takımın güçlü silahlarından birisi. Üst koridordaki yeni transfer hakkında oldukça iddialı konuşan Mert Tanrıverdi oyuncu için “Sergen Şampiyonluk Ligi’nde oynasa rakip tanımayacak bir oyuncu. Müthiş bir yetenek. 16 yaşında olmasından dolayı tecrübesiz olsa da bizim ile hem oyununu hem de mentalitesini geliştirecek.” sözlerini sarf etti.

Orta koridor pozisyonunda ise iki oyuncu barındıran takımın maçlarda Energy ile mi yoksa abbedagge ile mi oynayacağı henüz belirsiz. İki oyuncunun oyun tarzının çok farklı olduğundan da bahseden Mert Bey, performansa bağlı olarak oyuncuların dönüşümlü oynayabileceği ihtimalini de hatırlattı. Orman pozisyonuna ise geçtiğimiz mevsim Team Aurora’da mücadele eden ve lig ikinciliği yakalayan Kanani’yi getiren takım, oyuncudan büyük şeyler bekliyor. “Bu kadar başarıya aç ve iyi bir insanla çalıştığım için çok mutluyum.” sözleri ile Kanani hakkındaki düşüncelerini paylaşan yönetim, koç kadrosuna da oldukça güveniyor.

Daha önce Dark Passage’da da oynayan Touch’u koç kadrosuna katan Victorious Ace, Touch’un şu an için mental koç görevinde olduğunu belirtti. Kendilerini zorlayacak rakip olarak kimi gördüklerini sorduğumuzda ise “Bizi zorlayacak tek rakip Team Aurora gibi gözüküyor. Kadromuza kafa tutacak transferler yaptılar. Karşılaşmalarımızın çekişmeli geçeceğinden ve seyir zevkinin yüksek olacağından şüphem yok.” cevabını veren Mert Tanrıverdi, gelecek mevsim için beklentilerini ise şu sözlerle açıkladı; “Yönetim olarak 3 arkadaşız. Önem verdiğimiz şeyler takım içi ortamın güven ve arkadaşlık temellerine oturtulmuş olması. Gümbür gümbür geliyoruz diyebilirim.”

Yükselme Ligi’nde ilk olarak Future Fighters ile oynayacak olan Victorious Ace bu seriyi kazanması halinde Team Aurora Akademi ile karşı karşıya gelecek. Biz de 5Mid ekibi olarak Victorious Ace’e Yükselme Ligi’nde başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir