League of Legends

VFŞL Kış Mevsimi izlenme istatistikleri açıklandı

Riot Games

Esports Charts’ın verilerine göre VFŞL Kış Mevsimi izlenme istatistikleri paylaşıldı.

Espor ülkemizde günden güne büyümeye devam ediyor. Özellikle Kış Mevsimi, ülkemizde espor adına yaşanmış en önemli turnuvalardan biriydi. Bunun sebebi partnerlik sistemine geçilmiş ve en önemlisi karşılaşmaların Espor Sahnesi’nde oynanmış olması.

Verilere göre geçtiğimiz Kış Mevsimi’ne kıyasla çok büyük bir artış söz konusu. Bu sene VFŞL Kış Mevsimi en yüksek izleyici sayısı 106543 olarak belirlendi. Geçtiğimiz sene ise bu sayı 65217 idi. Tabii bu istatistiklerde finalde mücadele eden takımların da bir hayli etkisi var. İki mevsimde de en yüksek izleyici sayısı KMF’de yakalandı.

Geçen sene KMF’de Bahçeşehir SuperMassive ile Royal youth karşılaşırken, bu sene Bahçeşehir SuperMassive ile 1907 Fenerbahçe kozlarını paylaştı. Bilindiği üzere ülkemizde geleneksel sporlarla bilinen organizasyonların çok büyük taraftar kitleleri var. Yukarıdaki verilere baktığımızda en çok izlenen ikinci karşılaşmanın VFŞL Kış Mevsimi yarı finalinde karşı karşıya gelen 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Esports arasında olduğunu görebiliyoruz. Bu takımların büyük taraftar kitlesi sektöre akın ettikçe izlenme sayıları da aynı oranlar artış gösteriyor.

Geleneksel spor izleyicilerinin sektöre bu denli ilgi göstermesi espor adına bir hayli büyük önem taşıyor. Böylelikle hem takımların hem de sektörün genel olarak ismi birçok yerde duyurulmuş oluyor. Bu verilere bakarak geçtiğimiz seneye kıyasla yakalanmış farkın bu bir sene içindeki çalışmalar reklamlarla da ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Umarız ilerleyen KMF’lerde bu sayılar çok daha yüksek seviyelere çıkar.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir