League of Legends

Veneficus, Galakticos’un yeni koçu oldu

Galakticos

Geçtiğimiz mevsimlerde Beşiktaş Esports’un menajerlik görevini yürüten Veneficus, Riot Games kontrat veritabanına göre Galakticos’un yeni koçu oldu.

Galakticos geçtiğimiz mevsim 3 koç değişti. Sezona FearlessS’la başlayan ekipte sahneye kısa bir süre menajer Ozgur çıktı. Ardından Voivod’la anlaşan takım sezonu bu şekilde tamamladı. VFŞL Kış Mevsimi’ni 9. sırada bitiren GAL normal sezonda sadece 2 galibiyet alabildi. Yeni kadrosuyla neredeyse tamamen yenilenmeye giden ekip koç pozisyonunda da değişikliğe gitti. Galakticos’un gelecek mevsim için anlaştığı koç Veneficus oldu. Yeni koçun as takımda çalışıp çalışmayacağı henüz belli değil.

Veneficus daha önce Beşiktaş Esports kadın ve erkek takımlarının menajerliğini üstlendi. Türk espor sahnesinde tecrübeli olan ismin bu alanda deneyimleri bulunuyor. Veneficus, son olarak Norveç Ligi takımlarından Ronin Horde’nin koçluğunu üstlendi. Norveç ekibiyle yollarını ayıran koç Galakticos’la anlaştı.

Eski menajer, Beşiktaş Esports bünyesinde çalışırken organizasyonun League of Legends ve Counter Strike: Global Offensive takımlarından sorumluydu. Hem erkek hem de kadın kadrolarıyla ilgilenen menajer bu şekilde espor sahnesindeki bilgi birikimini bir hayli arttırdı. Koç olarak kendini geliştiren isim Norveç Ligi ekiplerinden Ronin Horde’yle anlaştıktan sonra takım bu sezon çıktığı 4 maçta 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldı.

Yeni mevsime yaklaşırken Galakticos’un kadrosu şöyle şekillendi: NilleNalley, Trix, xKenzuke, Ruvelius, Tarky. Geçtiğimiz mevsime göre çok daha genç bir kadro kuran ekibin performansı bir hayli merak ediliyor. Bakalım Galakticos, VFŞL Yaz Mevsimi’nde nasıl bir performans sergileyecek?

Güncelleme: Veneficus, Twitter üstünden yaptığı açıklamada Galakticos Akademi’nin başında olacağını açıkladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir