League of Legends

Varus’un W yeteneğine aktif özellik geliyor

Riot Games

Çok uzun bir süredir nişancılar arasındaki güçlü tercihlerden birisi olan Varus, 8.8 yamasında W yeteneği olan Maraz Sadağı’na güçlendirme alıyor. Şu anda pasif olan yeteneğe aktif özellik getiriliyor.

Yaklaşık bir yıl önce değişeceği açıklamaları yapılsa da hala aynı kalan şampiyon, profesyonel sahneden özellikle de Kore’de bir süre en çok tercih edilen nişancı oldu. Guinsoo’yu en aktif ve en iyi kullanabilen şampiyonlardan birisi olan Varus, şu anda da oldukça popüler. 8.8 yamasında gelecek değişiklik ise şampiyonu daha da popüler hale getirecek. Buna göre Maraz Sadağı’ndaki değişiklik şu yönde:

Aktif (1. seviye): Varus’un bir sonraki Deşen Ok’u rakibin kaybettiği canın %6-%9’una göre ekstra büyü hasarı taşıyacak. Bu oran Deşen Ok’un mesafesine göre değişecek. 40 saniye olan aktifin mana bedeli ise bulunmayacak.

Büyü hasarı ise yetenek seviye atladıkça %12-%18’e kadar yükselebilecek. Bu durumda rakamlar fazlasıyla OP gözükse de bunların değişebileceğini söylemek mümkün. Q yeteneğini daha anlamlı yapmaya yönelik bu değişikliklerin şampiyonu fazlasıyla güçlü yapacağına da şüphe yok.

Uzun bir süre “Q spamlayan nişancı” konumunda yer alan Varus, yeteneğe getirilen ağır bekleme süresi dengelemesinin ardından daha çok otomatik saldırıyı öne çıkaran bir şampiyon olmuştu. Eskiden Manaveren ve Gece Kılıcı gibi agresif bir eşya düzeninde giden şampiyon şu anda Guinsoo ve saldırı gücü eşyası tercih ediyor. Q’nun daha anlamlı hale getirilmesi ise bu eşya düzenini değiştirecektir. Guinsoo’nun değişmesiyle birlikte AP Varus’un popülerliğinin gittikçe arttığını da belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir