League of Legends

Üniversite Ligi Finalleri, İstanbul Gençlik Festivali’nde oynanacak

2017 Üniversite Ligi Finalleri’ne ilişkin detaylar belli oldu. Riot Games Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, Üniversite Ligi Finalleri, 6-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul Gençlik Festivali’nde düzenlenecek.4-7 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan İstanbul Gençlik Festivali, 2017 Üniversite Ligi Finalleri’ne de ev sahipliği yapacak. Dört bölgeden gelen dört şampiyonun karşılaşacağı ve sonunda 2017 Üniversite Ligi Şampiyonu’nun belli olacağı Üniversite Ligi Finalleri, 6-7 Mayıs tarihlerinde Yenikapı Meydanı Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek. Riot Games Türkiye’den yapılan açıklamada, oyuncuların hem sahnede oynama tecrübe kazanması, hem de seyircilerle beraber bir organizasyon gerçekleştirme düşüncesiyle böyle bir kararın alındığı aktarıldı. Açıklamada Üniversite Ligi Finalleri’nin etkinlik bölgesinde kurulacak olan League of Legends alanında gerçekleşeceği bildirilirken Finallerin heyecanını hep beraber yaşamak için davette de bulunuldu. Geçtiğimiz sene Ankara’da gerçekleşen Üniversite Ligi Finalleri bu yıl ilk kez İstanbul’da düzenlenecek.

2017 Üniversite Ligi Bölge Finalleri’nde oynanan müsabakalar sonunda 1. Bölge Şampiyonu BAU Esports Blue, 2. Bölge Şampiyonu Team Lane Guardians, 3. Bölge Şampiyonu Meva Esports Club olurken 4. Bölge Şampiyonu da Hacettepe Reignover oldu. 3’er maç üzerinden oynanan serilerde, üç galibiyete ulaşan takımlar bölgelerinin şampiyonları oldu. Finaller sonunda 1. takıma 10.000, 2.takıma 7.500, 3. takıma 5.000 ve 4. takıma da 2.500 TL değerinde ödül çeki verilecek.

Yenikapı Meydanı Etkinlik Alanı’nda 4-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Gençlik Festivali’nin 300 bine yakın genci ağırlaması planlanıyor. Spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca etkinliğin gerçekleşeceği festivalde ortaokul, lise üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara yönelik birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Festival, geleneksel sanatlar atölyelerinden, sanal gerçeklik aktivitelerine kadar uzanan birçok farklı dalda faaliyete ev sahipliği yapacak. Etkinlik kapsamında Riot Games Türkiye gibi alanında uzman birçok kişi ve kurumun katılacağı festivalde, gençler söyleyişilere katılarak soru/cevap yapma şansına erişecek ve uzman kişilerden birinci ağızdan bilgi elde etme fırsatı bulacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir