League of Legends

Uluslararası Üniversite Turnuvası’nın detayları duyuruldu

Riot Games, League of Legends hayranlarının uluslararası turnuva isteğine MSI’dan sonra başka çözümler de getirme kararı aldı. Son olarak Kuzey Amerika’da yapılan Üniversite Turnuvası’nın büyük ilgi görmesinin ardından, Uluslararası Üniversite Turnuvası yapacağını duyuran şirket, turnuvanın detaylarını bugün açıkladı.

İngiltere, Portekiz, Rusya/Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye sunucularında yapılan Üniversite Turnuvası’nın kazananlarının katılacağı turnuva, 14-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Ülkemizde düzenlenen üniversite turnuvaları kapsamında birinci olan Erciyes, Bilgi ve Uludağ Üniversiteleri, bu Uluslararsı Üniversite Turnuvası’n katılmak için kendi aralarında yarışacaklar. Diğer bölgeler ise kendi temsilcilerini kendileri belirledikleri bir yöntemle seçebilecekler.

Turnuvaya katılan takımlar, 14 Temmuz’da grup aşamasında karşılaşacak. Grup aşamasında 1. olan takım 4. ile, 2. olan takım 3. olan takım ile eşleşecek ve bu eşleşmeler 3 maçlık seriler üzerinden oynanacak. Serileri kazanan takım 15 Temmuz’da finalde karşılaşırken, final karşılaşması da 3 maçlık seri üzerinden oynanacak.

Turnuvanın ödülü ise oldukça cazip. Kazanan takım, 2015 Dünya Şampiyonası Finali’ne tüm masraflar Riot Games tarafından karşılanacak şekilde misafir olacak. Oyuncular profesyonel sahnede yer almasa da şüphesiz benzersiz bir tecrübe yaşayacak.

Turnuva da canlı olarak LoL TV’de yayınlanacak. Henüz belli olmasa da, ülkemizi temsil edecek takıma, 5mid ekibi olarak başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir