League of Legends

Ücretsiz şampiyon rotasyonu genişletiliyor

Her hafta League of Legends oyuncularının ücretsiz olarak oynayabildiği şampiyon rotasyonu, Riot Games’in geliştirici bloğunda yapılan açıklama göre genişletilecek. Şu anda 10 olan rotasyon sayısı, 14’e yükseltiliyor.

Yeni oyuncuların ya da yeni hesap açanların en büyük sıkıntılarından birisi ücretsiz şampiyonlardı.  Bildiğiniz üzere şampiyonlar oyun içerisinde kazanılan IP’nin yanı sıra RP ile de satın alınabiliyor. Fakat her iki anlamda da birçok şampiyon oldukça pahalı. Her yeni şampiyon 7800 IP’den satışa çıkarken ilk çıkan şampiyonlar hariç 450 IP ile satılan şampiyon bulunmuyor. Geliştirici bloğunda yapılan açıklama ise oyuncuların yüzünü güldürecek cinsten. Uzun süredir rotasyonu büyütme konusunda istek aldıklarını belirten Riot, ücretsiz şampiyon sayısını 14’e yükselttiğini duyurdu. Genellikle toplam şampiyon sayısının %10’u kadar her hafta rotasyonda bulunurken Riot, şampiyon sayısı 145’e ulaştığında da bu rakamı 15’e yükselteceğini açıkladı.

Şu anda rotasyonda Gnar, Graves, Lee Sin, Miss Fortune, Sona, Taric, Trundle, Twisted Fate, Varus ve Viktor bulunuyor. Bu açıklamanın ardından ise bu haftaki rotasyona Akali, Nasus, Braum ve Taliyah da eklendi.

Riot’ın topluluğun isteklerine cevap verme konusunda da fazlasıyla hızlandığını bu noktada eklemek gerekiyor. Çok değil, birkaç hafta önce topluluğun en aktif olduğu Reddit’te ücretsiz şampiyon rotasyonu konusunda istek başlıkları açıklanmıştı. Genel olarak “meme”leri hızlı bir şekilde öldüren Riot, bu konuda da çabuk davrandı. Yeni çıkan şampiyonların bir hafta sonra rotasyona eklenmesi de Riot’ın bu konuda yaptığı olumlu işlerden bir diğeri.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir