League of Legends

Top Esports, LPL üçüncüsü oldu

Riot Games

Üçüncülük maçında BiliBili Gaming’i 3-0 ile geçen Top Esports, LPL Yaz Mevsimi’ni üçüncü sırada tamamladı.

Son zamanlarda LPL’in iddialı takımlarından biri olmayı başaran Top Esports, Yaz Mevsimi’ni de fena geçirmedi. Normal sezonda 12 galibiyet alan ekip 2. sırada tamamladı. Play-off’lara direkt olarak yarı finalden başlayan Top, çeyrek finalden gelen rakibi RNG’ye 3-1 mağlup oldu ve final oynama şansını kaybetti. Bunun yerine diğer yarı final eşlemesinin mağlubu olan BiliBili Gaming ile üçüncülük maçına çıkan Top Esports, seriden 3-0 galip ayrıldı.

1. Maç

Knight9 bire birde çok iyi oynadı ve ilk kanı Kuro’dan almayı başardı. Bu üstünlüğü ejdere çeviren TES doğru hamleyi yapmak için bekledi. Alışık olduğumuz, her yerde savaşların yapıldığı LPL maçınlarından çok temkinli bir mücadele izledik. Takımlar orta oyunu sakin geçirdi. Orta koridorda yapılan savaştan 4 skor çıkaran TES, Baron’u aldı ve oyunun kilidini açtı. BLG buna rağmen maça yeniden ortak oldu ancak Knight9 durmak bilmedi. TES, 32 dakikanın ardından galip geldi ve seriye 1-0 önde başladı.

2. Maç

Meteor üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırmayı başardı. 369’ı oyundan düşürmeyi başaran BiliBili Gaming haritanın üst tarafında üstünlüğü eline aldı. BLG erken oyunu iyi oynasa da orta oyunda makro kararları çok daha iyi veren Top Esports maça ortak oldu ve ardından öne geçti. Bu üstünlüğünü sürdüren ekip, Kassadin’in de güçlenmesiyle mücadeleyi 32 dakikada kazanmayı başardı.

3. Maç

369 üst koridorda Corki oynadı. Meteor yine üst koridora baskın yaparak 369’ı katletti ve ilk kanı aldı. Erken oyun kafa kafaya geçti ancak Top Esports tarafında LokeN güçlenmeye başladı. Meteor iyi bir oyun geçirdi ve takımını oyunda tutmak için elinden geleni yaptı. BiliBili Gaming maçı bir süre önde götürse de makro oyunda yaptıkları hatalar yine pahalıya patladı. Baron’u alan TES, son kuşatmayı da yapmayı başardı ve hem maçı hem de seriyi kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir