League of Legends

TJ Sports, LPL için yeni organizasyonlar arıyor

Riot Games

Yapılan açıklamaya göre LPL’in organizatörü olan TJ Sports, 2020 sezonu için yapılacak olan lig başvurularını değerlendirmeye alacak.

Riot Games ve Tencent Holding ortaklığıyla kurulan TJ Sports bu zamana kadar önemli işlere imza attı. Asya’da esporun gelişmesinde ciddi rol oynayan oluşum geçtiğimiz günlerde açtığı espor yayın stüdyosuyla büyük bir adım attı. Özellikle Çin’e yapılan yatırımların karşılığını almayı başaran şirket LPL’i büyütme kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre TJ Sports, 2020 sezonu için franchise sistemine başvurmak isteyen organizasyonları değerlendirecek.

Yaklaşık 1.5 milyar insanın yaşadığı Çin, çoğuna göre teknoloji konusunda dünya devlerini gerisinde bırakmış durumda. Ülkede teknolojiye olan ilgi bir hayli fazla olunca haliyle espor da inanılmaz bir ilerleme kaydediyor. Tj Sports co-CEO’su Jin Yibo’nun paylaştığı verilere göre LPL canlı izlenme sayısı 2018 yılında 15 milyarı devirdi. LPL Finali’nde ise dakika başı izleyici sayısı 70 milyonun üstünde hesaplandı. Yibo bu istatistikleri Tencent Global Espor Yıllık Zirvesi’nde, sektörün önde gelen yetkililerine açıkladı.

LPL, 16 takımla dünyanın en kalabalık League of Legends ligi. Yapılan açıklamada bir veya iki organizasyonun kabul edileceği belirtildi ancak yüksek bir ihtimal bu sayı 2 olacaktır. Çin gibi bir ülkede teknolojiyi yakından ilgilendiren bu eko sisteme ilgi duyan iş adamlarının sayısının bir hayli fazla olduğu tahmin ediliyor. Yapılacak iyi iki teklifin ardından LPL’de gelecek sezon mücadele edecek ekiplerin sayısı 18’i görebilir.

Esports Observer’ın elindeki bilgilere göre LPL slotlarının değeri yaklaşık 11.63 milyon dolar. TJ Sports, yapılacak tekliflere bağlı olarak 23 milyon doların üstünde bir gelir elde edebilir. Bakalım şirketin 2020 planlaması nasıl olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir