League of Legends

TJ Sports, Asya’nın en büyük espor stüdyosununun kapılarını açtı

Riot Games

Riot Games ve Tencent’in sahibi olduğu TJ Sports, Asya’nın en büyük espor yayın stüdyosunu Çin’de açtı.

LPL izlenme sayıları ve Çin izleyicisinin uluslararsı turnuvalardaki aktifliği tartışılmayacak derece yüksek. Ülkenin nüfusunun fazla olması ve espora olan ilgi, maddi ve manevi olarak önemli adımların atılmasını sağlıyor. Riot Games ve Tencent, TJ Sports adında Çin merkezli bir şirket kurmuştu. LPL’in organizatörü olan bu şirket yepyeni bir haberle karşımıza çıktı. Asya’nın en büyük espor stüdyosu, TJ Sports önderliğinde kuruldu.

Bilindiği üzere LPL’de iç saha ve deplasman maçları oynanıyor. Şu ana kadar 6 şehrin katılım sağladığı bu formatta takımlar maç oynamak için farklı stadyumlara yolculuk ediyor. TJ Sports’un yaptığı açıklamaya göre yeni yayın stüdyosunun amacı oynanan maçları izleyiciye en iyi kalitede aktarabilmek. Bu fikirle yola çıkan şirket aynı zamanda yurt dışındaki izleyiciler ve turnuvaların ihtiyaçlarının karşılanabilmesini de ön planda tutmuş. LPL içi ve uluslararası turnuvalar için projeler üretilmeye başlanmış.

Espor yayın stüdyosu olarak kurulan yapının 3550 metrekare olduğu açıklandı. Asya’nın en büyük espor yayın stüdyosu olan bu yapının açıklanmasının yanında LPL’in Yaz Mevsimi sponsorları da resmi olarak belli oldu. Mercedes-Benz ana sponsor olarak yoluna devam ederken Nike da aynı şekilde resmi giyim sponsorluğunu sürdürdü. Ligin diğer sponsorları: DXRacer, KFC, Alienware, Intel, Harbin Brewery.

TJ Sports bu projenin üstünde bir süredir çalışıyordu. Stüdyo sayesinde yayınların kalitesi artacak ve yeni projelerle birlikte Asya’da esporun daha da ileriye gitmesi bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir