League of Legends

The Originals, kadın League of Legends takımını duyurdu

The Originals

The Originals, kadın League of Legends takımını duyurdu. Kafein, Gucci, Burce, Telchar ve Abscheu’dan oluşan kadro Avrupa merkezli turnuvalara katılacak.

Kadın League of Legends sahnesi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Daha önce İstanbul Wildcats’in kadın oyuncularla anlaştığını görmüştük. Aynı şekilde Beşiktaş Esports da ülkemizi yurt dışındaki turnuvalarda temsil ediyor. BJK kadrosu tamamen yabancı oyunculardan oluşuyordu. The Originals ise bünyesinde 5 Türk kadın oyuncuyu bulunduracak. Kafein, Gucci, Burce, Telchar ve Abscheu’dan oluşan beşli ülkemizi yurt dışında düzenlenecek turnuvalarda temsil edecek.

The Originals beşlisinden sadece Abscheu’nun daha öncenden bir profesyonel sözleşmesi bulunuyor. Oyuncu daha önce kısa bir süre İstanbul Wildcats forması giydi. Diğer oyuncuların ise herhangi bir profesyonel oyunculuk tecrübesi bulunmuyor. Takım, Avrupa’nın önde gelen takımlarının karşısına çıkacak. 5 Türk’ten oluşan kadronun nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.

Yurt dışında kadın League of Legends turnuvaları düzenleniyor. Bunların en büyükleri La Ligue Feminine ve Female Legends gibi organizasyonlar. Beşiktaş Esports daha önce La Ligue Feminine’de ikinci olmayı başarmıştı. Finalde Out Of Blue’ya kaybeden ekip 400 euro kazandı.

Kadın League of Legends sahnesi henüz istenilen düzeyde değil. Büyük sponsorluk anlaşmalarının yapılmaması ve genel izleyicinin maçlara fazla ilgi göstermemesi ödül havuzlarının kısıtlı olmasına yol açıyor. Avrupa sahnesinde ülkemizi temsil edecek olan The Originals ekibine başarılar diliyoruz. Bakalım organizasyon nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir