League of Legends

Thaldrin, 1907 Fenerbahçe Espor takımına transfer oldu

SuperMassive’in yıldız üst koridor oyuncusu Thaldrin sürpriz bir karar alarak takımdan ayrıldı ve ligimizin en yeni ekiplerinden 1907 Fenerbahçe Espor takımına transfer oldu. Resmi açıklama takımın Twitter adresi üzerinden yapıldı.

Ligin başlamasına çok kısa bir süre kala, sezon arası transfer dönemi de Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde hızlı bir şekilde başladı. SuperMassive’in nişancı pozisyonuna Zeitnot’u transfer etmesinden sonra bir haber de 1907 Fenerbahçe’den geldi. Fenerbahçe’nin espor dünyasına adım atmasından sonra 1907 Fenerbahçeliler Derneği’yle iş birliğinde kurulan 1907 Fenerbahçe Espor Kulübü ilk transferini bugün açıkladı. Daha önceden SuperMassive, Beşiktaş ve Aces High gibi takımlarda oynayan ve Şampiyonluk Ligi’nin en tecrübeli ve en eski isimlerinden Thaldrin, 2017 Kış Mevsimi’nde 1907 Fenerbahçe’nin üst koridorunda görev alacak. Oyuncu, ayrıca takımın kaptanlığı görevini de üstlenecek.

Beşiktaş espor’dan ayrıldıktan ligimizin “süper” takımı SuperMassive’e transfer olan Thaldrin, güvenli ve istikrarlı performansı ile ligimizin en iyi oyuncularından birisi. FabFabulous ile SUP’ta dönüşümlü olarak oynayan oyuncu, takım Fabfab ile ritim yakaladıktan sonra bir daha forma şansı bulamamış ve “ayrılacak” dedikodularının çıkmasına sebep olmuştu.

Yepyeni bir kadro kurarak lige giriş yapan 1907 Fenerbahçe’nin ise Thaldrin seçimi oldukça mantıklı bir hamle olarak değerlendirilebilir. SuperMassive TNG takımının slotunu satın alan takımın ilk iki hafta boyunca TNG kadrosundan üç oyuncuyu oynatması gerekiyor. Fakat bu sorumluluk iki hafta sonra kalkıyor. Dolayısıyla takımın sıfırdan bir kadro kurduğunu varsaymak da yanlış olmayacaktır. 1907 Fenerbahçe’nin henüz kadrosunun tamamlanmadığının ve oyuncularla görüşmelerin devam ettiğini de ekleyelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir