League of Legends

Team HUMA Riot turnuvalarından men edildi

İki mevsimdir EU CS liginde mücadele eden ve oyuncumuz Holyphoenix’in de bir süre formasını giydiği Team Huma, Riot Games’in düzenlediği turnuvalardan men edildi. Bununla beraber takım sahibi Behdad Jaafarian da bir yıl boyunca hiçbir pozisyonda Riot Games turnuvalarında bulunamayacak.

Mart ayından bu yana hakkında birçok iddia ortaya atılan Team Huma, sonunda Riot Games tarafından ceza aldı. Bahar Mevsimi’nde kadrosunda 2016 Yaz Mevsimi’nde HWA’da forma giyen GodBro ve Holyphoenix’i de barındıran takımın oyuncularına ve koçlarına para vermediği ortaya çıkmıştı. Takımın genel menajeri Dentist ve koç Kubz bu problemlerden dolayı Team Huma’dan ayrılmış, takım sahibi Jaafarian’dan ise herhangi bir açıklama gelmemişti.

Aynı iddialar üzerinde Riot Games Mart ayında da takım hakkında bir soruşturma açmış ve takıma uyarı cezası verilmişti. Usulsüzlüğe dair çok açık belgeler olmasına rağmen Riot Games’in herhangi bir cezai yaptırım uygulamaması kafaları karıştırmış olsa da, bu problemlerin tekrarlanması sonucunda tekrar soruşturma açan şirket takıma men cezası verdi. Geçtiğimiz mevsim de yükselme liginde oynayan ve LCS’e çıkma şansı dahi yakalayamayan Team Huma’nın satılması bekleniyor.

Gelen ceza yüzünden Jaafarina ve Huma’nın EU CS’de mücadele etme şansı kalmasa da takımın ligdeki yeri hali hazırda bulunuyor. Bu durumdan dolayı Team Huma’nın organizasyon olarak satılıp satılmayacağı belli olmasa da, takımın EU CS’deki yerini 1 Ekim 2016 tarihine kadar satması gerekiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir