League of Legends

Team Huma Avrupa Yükselme Ligi’ne çıktı

Temsilcimiz Holyphoenix’in takımı Team Huma, Avrupa Yükselme Ligi’ne çıkma maçında Illuminar Honor Gaming’i 3-0 mağlup etti. Bu sonuçla Huma, 2016 Bahar Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı. Oldukça uzun bir serüven geçiren Team Huma ise gün geçtikçe geliştirdikleri oyunları ile beraber ligde olmayı hak ettiklerini bir kez daha kanıtladı.

Serinin ilk maçında IHG’yi adeta paramparça eden Huma, 11-0 gibi mükemmel bir skorla maçı kazandı. Serinin ikinci karşılaşmasında ise IHG hayat belirtileri gösterse de takım, koordineli ve sistematik bir şekilde oynadığı maçı kazanmayı başardı. Bu karşılaşmada Miss Fortune ile oynayan Holyphoenix’in 13 skor alıp hiç ölmeyerek harika bir performans sergilediğini ayrıca belirtelim. MF gibi özellikle takım savaşlarında pozisyonu kritik önem taşıyan bir şampiyonu bu şekilde oynayan Holyphoenix, izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Serinin son maçında ise Huma popüler olan Graves-orman seçiminin yanında Poppy-destek ve Trundle-üst koridor gibi değişik seçimlerde bulundu. Kalista-Poppy ikilisinin oyunu önemli bir şekilde domine ettiği maçta Team Huma, takım olarak ne kadar yol aldıklarını etkileyici bir şekilde kanıtladı. İkinci maçta olduğu gibi bu maçta da takımının taşıyıcı rolünü oldukça iyi oynayan Holyphoenix, Kalista ile Creaton’a karşı büyük bir üstünlük sağladı.

Seri boyunca birçok pozisyonda Team Huma’nın IHG’yi domine ettiğini söyleyebiliriz. Alt ve orta koridorlardaki oyuncular rakiplerine göz açtırmadı. Creaton gibi fazlaca LCS tecrübesi bulunan bir oyuncuya karşı bu kadar dominant bir performans sergileyen Holyphoenix ise adeta serinin MVP’siydi. Biz de 5Mid ekibi olarak Team Huma’yı ve Holyphoenix’i tebrik ediyor, Avrupa Yükselme Ligi’nde başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir