League of Legends

Team AURORA, Wisdom ile sözleşme yeniledi

Riot Games

Şampiyonluk Ligi’nin başarılı takımlarından Team AURORA, orman pozisyonundaki Wisdom ile sözleşmesini yeniledi. Takımın böylelikle iki yabancı hakkından birini ormanda kullanacağı da kesinleşmiş oldu.

Sürekli olarak ligde üst sıralara oynayan Team AURORA, 2017 sezonundaki kadrosundan iki oyuncu ile yoluna devam ediyor. Mevsimlere kötü başlayan fakat haftalar geçtikçe oyununu toparlayan AUR, ne yazık ki bugüne kadar hiç final göremedi. Takımın buna en çok yaklaştığı mevsim ise 2017 Yaz Mevsimi oldu. BAUSuperMassive ve Crew gibi takımların kötü oynadığı mevsimde AUR özellikle alt koridorundaki Ruve Sama-Zergsting ikilisiyle harikalar yarattı. Takımdaki diğer Türk oyuncu Panky de kariyerinin en iyi mevsimlerinden birisini oynarken tecrübeli ormancı Wisdom’ın bu başarıda büyük bir payı olduğunu da söylemek gerekiyor. Godbro Sama’ya ihtiyacı olan fırsatları yaratan oyuncu, agresif ve erken oyunda çatışmayı seven şampiyonlarda adeta yıldızlaştı.

Takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre Wisdom transferi sonuçlandı. Buna göre AURORA üst koridorda Panky, ormanda Wisdom ve orta koridorda Naru ile 2018 Kış Mevsimi’ne başlayacak. Takımın alt koridoru ise belirsiz. Fakat yine kaynaklarımıza göre nişancı rolüne bir Koreli transfer edileceğini, destekte ise Türk oyuncu oynayacağını söyleyebiliriz. Nişancı yerine destek rolünde Türk oyuncu seçilmesi ise oldukça mantıklı, zira bu seviyede oynayacak Türk saldırı gücü taşıyıcısı sayısı fazla değil. Öte yandan destekte yetişen genç yeteneklerin de bulunması seçeneklerin fazla olmasını sağlıyor. AURORA, alt koridor transferlerini önümüzdeki günlerde açıklayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir