League of Legends

Team Aurora tie-breaker maçında HWA Gaming’i yenerek ligde kalmayı başardı

2018 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde normal dönemin son maçı oynandı. Tiebreaker mücadelesini kazanıp Mevsim Finalleri’ne katılmaya hak kazanan taraf Team Aurora oldu. HWA Gaming ise Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde mücadele etmek zorunda kalacak

İki takım adına da mevsimin en önemli maçında karşılıklı temkinli kompozisyonlar kuruldu. Team Aurora cephesi maça Gnar, Olaf, Orianna, Ezreal ve Morgana ile çıkarken, HWA Gaming Shen, Sejuani, Azir, Xayah ve Rakan beşlisini tercih etti.

HWA Gaming karşılaşmaya tiebreaker oynama şansını son anda yakalamış şekilde özgüvenli çıkarken, Team Aurora’da son gün mağlubiyeti ile 6. sıraya gerilemenin şoku vardı. Ne var ki bu psikolojik durum maça yansımadı ve Team Aurora maçı baştan sona üstün götüren taraf oldu. Erken oyunun ilk dakikalarında Wisdom’ın elindeki Olaf’ın 2 skor birden alması, orta oyun odaklı bir ormancı olan Olaf’ı Vadi’deki bölüm sonu canavarı haline getirdi. Bu dakikadan sonra Wisdom alt ve orta koridora yaptığı etkili baskınlar ile durumunu 4-0-1’e kadar getirdi. Okyanus ve Bulut Ejderi’nin karşılıklı paylaşıldığı mücadelede 20. dakikaya gelindiğinde Team Aurora’nın skorlarda 7-0, kulelerde ise 4-2 üstünlüğü vardı.

Orta oyunun ilerleyen dakikalarında ise üçüncü Bulut Ejderi’nin yanına Baron güçlendirmesini de ekleyen Team Aurora, maçın net favorisi haline geldi. Güçlendirme ile beraber orta koridor inhibitörünü açmayı başaran mavi beyazlılar, orta koridordan sonra yan koridorlara yönelip kuşatma ile beraber savaş aradı. 30. dakikada Achuu’nun üçüncü kez yakalanmasının ardından Team Aurora ikinci Baron’u hanesine yazdırmayı başardı. Oyunu iyice kontrolü altına alan Team Aurora, dakikadan sonra yaptıkları son bir takım savaşı ile maçı sonlandırdı ve Mevsim Finalleri’nde 1907 Fenerbahçe’nin rakibi olmuş oldu.

 

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir