League of Legends

Team AURORA, 1907 Fenerbahçe’nin galibiyet serisine dur dedi

1907 Fenerbahçe karşısında etkileyici bir performans ile galibiyete ulaşan Team AURORA, sıralamada rakibine bir adım daha yaklaştı.

İlk gün BAUSuperMassive’in galibiyet serisine tatmin edici bir performansla son veren Team AURORA, ilk seçimde metanın en güçlü nişancılarından Caitlyn’i aldı. Fenerbahçe cephesinde ise bu hamleye Sejuani ve Tristana seçimleriyle karşılık verildi. İlk fazdaki son tercihlerini Jarvan ve orta koridor Galio’dan yana kullanan AUR, ardından Corki ve Taliyah’ı yasaklayarak Frozen’ın seçim havuzunu daraltma yoluna gitti. Son aşamada alınan Shen ve Janna, AURORA’nın Rain üzerinden oynayacağını kesinleştirdi. Fenerbahçe ise yukarıda Sion, ortada Cassiopeia ve destekte Taric ile kompozisyonunu tamamladı.

Üst koridora baskın ile maça başlayan Wisdom, toplamda atılan üç Sıçra’nın ardından ilk kan skorunu almayı başardı ve Shen’i zorlandığı eşleşmede bir nebze olsun rahatlattı. Orta koridorda bir anda beş kişi olan Fenerbahçe, önce Naru skorunu aldı, ardından da Vadi’nin Alameti’ni kullanarak burada oyunun kilit kulelerinden birini düşürmeyi başardı. AURORA ise bu hamleye üst koridorda cevap verdi. Kule altında padden’ı kesen ekip, kuleyi de indirerek altın farkında öne geçti. Bu aşamadan sonra iki takım da doğru rotasyonlar ile objektifler alarak oyuna tutundu. Maçın ilk büyük takım savaşı 27. dakikada Baron etrafında çıktı. Güçlendirmeyi aldıktan sonra bire ikilik bir skor değişimi yapan AURORA, orta koridor inhibitör kulesine ciddi hasar verdi ancak Shen düşünce geri çekilmek zorunda kaldı. Baron bitmeden geri dönen ekip, burada inhibitörü aldı ve üst koridora yöneldi. Frozen’ı hızlıca düşüren Team AURORA, 35. dakikada Nexus’u düşürerek maçı kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir