League of Legends

Team 8’in çaylakları Lolesports’a konuştu

Team 8’in Kuzey Amerika LCS’ye yeni katılan 2 çaylak oyuncusu, 6. haftada Team Impulse’a karşı sergiledikleri performans ile göz doldurdu. Lolesports’a konuşan Jun “Dodo8” Kang ve Andrew “Slooshi8” Pham kendileri gibi LCS’ye yakın zamanlarda katılmış bir takımda ve yeni atmosferde işlerin nasıl gittiğini anlattı.

Bu sezon Kuzey Amerika LCS’de yer almaktan büyük zevk aldıklarını belirten çaylaklardan Slooshi ” LCS’de olmak harika bir duygu. Böyle bir fırsat insanın karşısına bir defa çıkar. Ben şu anda bir sürü insanın hayalini kurduğu şeyi yaşıyorum.” dedi. Dodo da takım arkadaşı gibi düşündüğünü söyledi. Böylesine bir tecrübenin harika ve heyecan verici olduğunun yanı sıra bu işin zorluklarından da bahsetti: “Her hafta pazartesiden başlayarak cumaya kadar antrenmanlarımız oluyor hafta sonu da malum maçlarımız oluyor. Her gün yaklaşık 7 saat takım olarak çalıyoruz ondan sonra da tek başımıza maçlara giriyoruz. Sezon başladığı zaman hayatımız League of Legends oluyor.”

Bu işin ne kadar stresli olduğunun farkında olan çaylaklar başarı elde edebilmek için de çalışmaları gerektiğinin farkında. İşler yolunda gitmediğinde bile sakinliklerini koruyup oyuna odaklanmaları gerekiyor. Slooshi de bunun bilincinde olarak şunları söyledi: ” Kaybetmeye başladığımızda kendimizi kaybedemeyiz. Eğer çalışıp işimize odaklanırsak ve gereken öz veriyi gösterirsek üstünden gelemeyeceğimiz bir şeyin olmadığının farkındayız. Kazanacağımız günlerin de geleceğini bilmek bizi motive eden şey.”

Gelecek haftalarda Counter Logic Gaming, Team SoloMid, ve Cloud9 gibi güçlü takımlarla yapacakları maçlar hakkında konuşan Dodo kaybeden taraf olmayı istemediklerini söyledi. Çok çalıştıklarını belirtirken üzerinde hissettikleri baskıdan kurtulmaya çalıştıklarını anlattı.

Slooshi profesyonel eSpor oyuncusu olmanın en çok sevdiği yanının hayranlara sahip olmak ve onlarla iletişim kurmak olduğunu belirtirken şunları söyledi: “Kaybetsen de kazansan da seni destekleyin insanların olması, sizden imza istemesi, beraber fotoğraf çekinmek istemesi harika bir duygu.”

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir