League of Legends

TBF 2017 Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor oldu

Riot Games

Nefes kesen maçlar sonucunda finalde rakibini 3-0 yenen 1907 Fenerbahçe Espor, TBF 2017 Şampiyonu oldu ve ülkemizi Worlds’te temsil etme hakkı kazandı.

Yarı Final’de Oyunfor.CREW’u rahat bir şekilde geçen FB, mevsim başından beri herkesin görmek istediği finale adını yazdırdı ve BAUSuperMassive eSports’un rakibi oldu. Serinin çok başa baş geçmesi beklenirken FB 3-0’lık net bir galibiyet aldı. Aslında serinin özetinde erken oyunun SUP tarafından kazandığını, oyun ortası ve oyun sonunun FB’nin galibiyeti ile sonuçlandığını söylemek mümkün. Seçim yasaklama ekranında sürekli olarak hata yapan SUP, Cho’Gath’ı açık bırakmasının bedelini şampiyonluğu kaybederek ödedi.

SUP tarafında ise final mücadelesinde işler bit rülü beklenildiği gibi gitmedi. Takım erken oyunda öne geçip kartopu olmak istese de oyun ortasındaki hatalar ciddi sonuçlara neden oldu. Zeitnot’un seri boyunca harika oynadığını, Rogu ve Naru’nun seri boyunca etkisiz kaldığını söylemek gerekiyor.

FB ise takım olarak harika bir seri çıkardı. Serinin de MVP’si seçilen Frozen ilk maçta tercih ettiği şampiyonlar yasaklanmasına rağmen cebinden Aurelion Sol tercihi çıkardı ve sonraki oyunlarda hem Orianna, hem de Taliyah oyunları ile takımını taşıdı. Padden-Japone ikilisi ise koridorunu sürekli kaybetmesine rağmen takım savaşlarında çok iyi bir şekilde oynadı. Özellikle de Japone, belki de mevsimin en iyi destek performanslarından birisini bize seyretti. Özellikle serinin son maçında SUP’un dört tank ve kitle kontrolü ağırlıklı kompozisyonuna karşı aldığı Morgana ile neredeyse hiç Kara Kalkan kaçırmayan oyuncu, serinin aslında gizli MVP’siydi.

FB için bir sonraki durak ise Worlds. Takım, Eylül ayında başlayacak Worlds 2017 turnuvasında Ön Eleme Aşaması’nda oynayacak ve gruplara kalıp dünyanın en iyileriyle mücadele etmek için çaba gösterecek. Biz de 5Mid olarak TBF 2017’yi kazanan 1907 Fenerbahçe Espor’u tebrik ediyor, Worlds için de başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir