League of Legends

Takdir Sistemi güncelleniyor

Uzun bir süredir League of Legends’a entegre edilmesine rağmen gittikçe popülerliği azalan ve kullanılmayan Takdir Sistemi, yeni sezon öncesi çok daha efektif bir hale getiriliyor ve güncelleniyor. Dün paylaşılan videoda açıklamalar yapan Riot Games, yeni sistem hakkındaki planlarını duyurdu.

Oyun sonu oyuncuların takım arkadaşlarını onurlandırması oldukça eğlenceli bir fikir olsa da, hali hazırdaki sistemin işlevselliğinin kalmadığı da bir gerçek. Yeni istemcide özellikle çok gözden uzakta kalan Takdir Sistemi, şu anda çok az insan tarafından kullanılıyor. İlk tanıtıldığında hemen hemen her oyuncu oyun sonu lobisinde kendisini onurlandırmasını isteyen rakibe ya da takım arkadaşına denk gelmiştir. Zira ilk zamanlar mesela örnek bir takım arkadaşı olduysanız ve yeteri kadar puan topladıysanız oyun yükleme ekranında şampiyonunuzun etrafında farklı bir sembol bulunuyordu.

Şimdi ise fazla kullanılmadığı için Riot Games bu sistemi güncelliyor. Artık Nexus’u yıktığımızda oyun sonunda önümüze yeni bir ekran çıkacak. Burada her oyuncu bir takım arkadaşını takdir etmeyi seçebilecek. Şu an olduğu gibi yeni sistemde de üç farklı kategori bulunuyor.

Üst koridorunuz tüm maç kamplanmasına rağmen oyundan düşmedi ve savaşma devam mı etti? Onu sakinliğini koruduğu için “Stayed Cool” takdirini seçerek onurlandırabileceksiniz.

Orta koridor oyuncunuz agresif bir baron komutu verdi ve işe yaradı mı? İyi liderlik özelliğini onurlandırmak için “Great Shotcalling”i seçebilirsiniz.

Ya da bir takım arkadaşınız oyunu keyifli hale getirdiyse “GG” tercihini seçebileceksiniz.

Güncelleme ile artık takdir seviyemiz karakter sayfamızda kümemizin hemen yanında gözükecek. Yeni Takdir Sistemi’nin en büyük özelliği ise seviyemiz arttığında daha fazla anahtar parçacığı ve kutu kazanabileceğiz. Yeni sistem tıpkı rünler ve kabiliyetler gibi 7.13 yaması ile oyuna gelecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir