League of Legends

Sunucularda 2017 All-Star oylaması devam ediyor

Bu yıl All-Star’da mücadele edecek oyuncuların belirlendiği sunucu oylamalarında çekişme sürüyor. Biz de önemli liglerdeki son durumu sizler için derledik.

Farklı oyun modları ile seyir zevki yükseltilen All-Star Etkinliği bu defa çok daha rekabetçi olacak. 2017 All-Star Etkinliği’nde sadece bölgeler birbirleriyle mücadele edecek ve ek olarak 1v1 turnuvası düzenlenecek. Bilindiği üzere Amerika ile yaşanan vize problemleri sebebiyle ülkemizde etkinlik oylaması diğer sunuculara göre daha erken yapıldı ve All-Star’a giden oyuncularımız belirlendi. Buna göre Thaldrin, Stomaged, Frozen, Zeitnot ve Zergsting, TCL’i temsilen turnuvada boy gösterecek. Diğer sunucularda ise oylama heyecanı 2 gün önce başladı ve tüm hızıyla devam ediyor.

AB Batı sunucusunda üst koridor oyuncuları arasındaki yarışı önde götüren isim Fnatic’in tecrübeli Fransız yıldızı sOAZ. Oyuncunun Worlds’te boy göstermiş olması oylamaya da etki etmiş gibi gözüküyor. Ormanda ise H2K forması giyen Jankos şu an için ilk sırada yer alıyor. Orta koridorda zirve PowerOfEvil’ın olurken, Avrupalı oyuncuların alt koridor seçimi Rekkles-Ignar ikilisi oldu. Oylamada üst sıralarda yer alan oyuncuların dört tanesinin Worlds’te mücadele etmiş olduğu dikkat çekiyor.

Kuzey Amerika’ya baktığımızda üst ve orta koridorda TSM’den Hauntzer ile Bjergsen’in yer aldığını görüyoruz. Ormanda ise Phoenix1’da bu sezon harika işler yapan MikeYoung lider pozisyonda yer alıyor. NA oyuncularının etkinlikte görmek istediği alt koridor ikilisi de Cloud9’dan Sneaky ve CLG’den Aphromoo.

Çin sunucusunda üst koridorda yer alan oyuncu beklenildiği üzere Team WE’nin yıldızı 957 oldu. Worlds 2017’de izleyenleri takım halinde gösterdikleri performansla etkileyen RNG de All Star etkinliğine iki oyuncu gönderiyor: Mlxg ve Uzi. Invictus Gaming’den Rookie ve Edward Gaming’den Meiko da oylamada pozisyonlarında önde gidiyor.

Kore‘de SSG ve Longzhu Gaming ikişer oyuncu ile oylamaya damga vuracağa benziyor. Üst ve orta koridorda Samsung’dan Cuvee ile Ambition yer alıyor. Alt koridorda Koreli oyuncuların seçimi ise Longzhu’nun ayrılmaz ikilisi PraY-GorillA olacak gibi gözüküyor. Bu iki takımın dışında etkinliğe sadece SKT oyuncu gönderebilecek. Worlds finalinde hüsrana uğrayan ekibi temsilen All-Star’da yer alacak isim ise tahmin edilebileceği üzere Faker olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir