League of Legends

Steak, RNG’nin yeni koçu oldu

Riot Games

Son olarak Rogue Warriors’ın koçluğunu yapan Steak, gelecek mevsim için bir başka LPL takımı olan RNG ile anlaştı.

Steak dendiğinde akla ilk olarak gelen takım yüksek ihtimal Flash Wolves olacaktır. Başarılı isim yaklaşık 2 senedir Rogue Warriors’ın koçluk görevini üstlense de Flash Wolves’la çalıştığı dönem birçok taraftarın aklına kazındı. LMS ekibinde üst koridor oynarken emekli olup koçluk yapmaya başlayan Steak, kısa zamanda önemli başarılar elde etti. Geçtiğimiz mevsim RNG adına bir hayli başarısız geçti. Ligin en güçlü ekiplerinden olan RNG plyaofflara erken veda ederek şampiyon olamadı. Bunun üstüne koç ekibini genişletmek işteyen ekip Steak ile anlaştı.

Tayvanlı koç kariyerinin başında üst koridor oyuncusuydu. Ahq Amateur, Defenders, Gamania Bears ve son olarak Flash Wolves forması giyen isim 2016 yılında oyunculuk kariyerini noktalama kararı aldı. Forma giydiği ekipten ayrılmayan Steak ilk olarak takımın analisti olarak yer aldı. 2015-2017 yılları arasında takımda kalan isim bu dönemde LMS şampiyonlukları, MSI yarı finali ve Worlds katılımı gerçekleştirdi. Ardından Çin’e transfer olan koç Rogeu Warriors’ın başına geçti. Takımla ilk mevsiminde playoffları 4. bitiren koç büyük bir başarı elde edemedi.

Geçtiğimiz mevsimin kötü geçmesi RNG cephesinde dikkate alındı ve takımda değişiklikler yapılıyor. Steak’in takıma katılmasıyla koç ekibi genişledi. Başarılı ismin yardımcıları ise DanDy ve GreenTea oldu.

Bakalım RNG gelecek mevsim nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir