League of Legends

Spirit Fnatic’ten ayrıldı

EU LCS 2016 Bahar ve Yaz Mevsimi’ni hayal kırıklığı ile bitiren Fnatic’te orman oyuncusu Spirit takımdan ayrıldı. Açıklama resmi siteden yapılırken, Fnatic yeni bir yapılanma içine girmek istediğini, Spirit’in ise yeni fırsatlara yönelmek istemesinden dolayı yollarını ayırdığını belirtti.

2015 yılında efsanevi bir kadro kuran Fnatic League of Legends takımı EU LCS ligini yenilgisiz tamamlamayı başaran ilk takım olmuştu. Takım MSI 2015’te iyi bir performans göstermiş, Worlds 2015’te ise yarı finale kadar yükselmeyi başarmıştı. Huni ve ReignOver ikilisinin takımdan ayrılmasından sonra istikrarlı bir kadro oluşturamayan FNC, Gamsu ve Spirit ikilisini takıma transfer etmiş ve Huni&RO ikilisi ile yakaladığı sinerjiyi bu ikili ile tekrar inşa etmeyi denemişti. Ne yazık ki bu ikili aynı başarıyı yakalayamamış, Gamsu Fnatic’ten ayrılmıştı. Takım ile mutlu olmadığına dair söylentilerden sonra Spirit’in FNC’den ayrılması da bu dedikoduların doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

Fnatic’in kabus gibi geçen 2016 Yaz Mevsimi performansında istatistiksel olarak iyi bir performans göstermesine rağmen beklenildiği gibi parlayamayan yıldız ormancının ayrılışından sonra bu role kimin getirileceği belli olmuyor. Neredeyse bir yıl boyunca orman pozisyonuna çok önem veren ve oyununu bu pozisyondan kuran Fnatic’in eski stratejisini Spirit üzerinden kurgulayamaması da oldukça üzücü. Zira SSB takımı ile harikalar yaratan oyuncunun FNC’de çok büyük işler yapması bekleniyordu.

Buna rağmen, Fnatic’in takıma transfer edeceği yeni ormancının çok önemli olduğunu da belirtmek gerekiyor. Zira otoritelere göre bu oyuncunun performansı FNC’yi ya eski ihtişamına geri götürecek, ya da dibe batıracak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir