League of Legends

SKT, Phong Vu Buffalo’yu mağlup etti

Riot Games

MSI 2019 Grup Aşaması ikinci gününde karşılaşan SKT ve Phong Vu Buffalo arasında gülen taraf Kore temcilcisi oldu.

SKT turnuvaya G2 mağlubiyetiyle başlayarak birçok taraftarı şaşırtmıştı. Bu sezon LCK’de Griffin gibi bir takımı yenerek şampiyon olmayı başaran ekip MSI’ın farvorileri arasında gösteriliyordu. G2 mücadelesinde sergilenen performans taraftarları bir hayli üzmüştü. İlk günün ikinci maçında Flash Wolves’u geçen ekip kendine geldi diyebiliriz. Phong vu Buffalo ise ön elemelerde temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin de bulunduğu ekipleri yenerek ana turnuvaya katılma hakkı kazandı. Vietnam temsilcisinden çok büyük bir beklenti yok.

Mücadelede ilk kanı üst koridordan Xuhao alsa da Clid pozisyona yetişerek iki skoru hanesine yazdırdı. Üst koridora bir de kule altı deneyen Clid bunu da başarıyla tamamlayınca durdurulamaz bir hal aldı. Ejder kontrolünü de eline alan ormancı erken ve orta koyunu domine etti. İşler SKT adına kolaylaştı. PVB ormancısı Xuhao yaptığı baskınlarla Clid’e cevap vermeye çalışsa da onun kadar etki sağlayamadı. Üst koridorda yatırımlara devam eden Clid, Zeros’u oyundan düşürdü ve Fiora seçimi hiçbir işe yaramadı.

Orta koridorda yapılan takım savaşını da kazanan SKT önemli bir üstünlük elde etti. Altın farkı 7000’e çıktı ve Clid’in skoru bu dakikada 6/0/1’di. Baron’u da alan ekip maçı tek taraflı oynadı. PVB rakibinin hamlelerine cevap vermekte güçlük çekti. Son kuşatmayı ve savaşı da başarıyla yapan SKT mücadeleyi 28 dakikada bitirmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir