League of Legends

Sheepy, Unicorns Of Love’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak SK Gaming’in koçluğunu yapan Sheepy, gelecek mevsim için eski takımı Unicorns Of Love ile anlaştı.

Avrupa’nın önde gelen koçlarından olan Sheepy neredeyse bütün kariyerini tek bir çatı altında geçirdi. Koçluk deneyimine Unicorns Of Love ile başlayan isim yaklaşık 5 yıl boyunca ekipte yer aldı. Seçim yasaklama ekranındaki başarısı ve takım içindeki pozitif enerjisi onu UOL’nin önemli bir parçası haline getirdi. Son olarak LEC’de SK Gaming’in koçluğunu yapan Sheepy yuvasına geri döndü. Gelecek mevsim LCL’de mücadele edecek olan Unicorns Of Love, Sheepy ile anlaşma sağladı.

Kariyerine 2013 yılında Unicorns Of Love bünyesinde başlayan Alman koç takımla özdeşleşti. İlk olarak profesyonel oyuncu olarak UOL bünyesine katılan eski ormancı, MasterOfSheepy ismiyle takımda mücadele etti. UOL o dönem henüz EU LCS’e çıkamamıştı bu yüzden yerel turnuvalarda boy gösteriyordu. EU CS’te ilk denemsi başarısız olan ekip bir sonraki mevsim ormana Gilius’u alarak EU LCS’e çıkmayı başardı. Böylelikle Sheepy’nin koçluk kariyeri başlamış oldu.

Geçtiğimiz mevsime kadar takımın başında kalan Sheepy bu süreçte 2 IEM turnuvasına katıldı, EU LCS’te 7 mevsim mücadele eden koç büyük bir başarı elde edemedi. Takım ligi genelde orta sıralarda bitirdi. 2017 yılında Rift Rivals’a katılan ekip turnuvayı 2. noktaladı.

Bu transferle birlikte UOL’nin LCL’de mücadele edecek kadrosu belli oldu. Boss, AHaHaCiK, Nomanz, Innaxe, Edward ve Sheepy ile Vadi’ye inecek takım bakalım başarılı olabilecek mi?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir