League of Legends

Sezon ortası yamasında nişancı eşyaları güncelleniyor

surrenderat20.net

Sezon başından beri özellikle Zırh Deşme eşyalarından dolayı sürekli değişen alt koridor metası, sezon ortası yamasında nişancı eşyalarına gelen güncelleme ile bir kez daha yenileniyor. Riot Games geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, kritik hasar eşyalarının güncelleneceğini belirtti.

Nişancıların bir süredir kendilerini işlevsiz hissettiğini söylersek yanılmış olmayız. Geçtiğimiz yıl sınıftaki tüm şampiyonlar hemen hemen yenilense de, bu değişiklikler Vadi’de çok kısa bir süre aralığında hissedilmişti. Bu yıl tekrar tankların hakim olduğu League of Legends’ta yine, nişancıların hasar konusunda güçsüz kaldığı aylardır konuşuluyor. Rolün bu kadar dramatik bir şekilde değişmesinin altında yatan en büyük neden ise Zırh Deşme eşyalarının fazlasıyla OP olmasıydı. Gecenin Kıyısı ve Youmuu’nun Hayaletkılıcı gibi eşyaları satın alabilen yetenek kullanmaya dayalı nişancıların hızlı bir şekilde popülerleştiğine şahit olduk. Bu, elbette nişancı havuzunu da ciddi anlamda kısıtlayan nedenlerden oldu. Varus ve Jhin’in domine ettiği rolün havuzuna zaman içerisinde Ashe, Ezreal ve Caitlyn’in de dahil olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bunlar bir kenara, kritik eşya kullanan Tristana, Jinx ve Lucian gibi şampiyonların hala çok fazla tercih edilmediğini ekleyelim.

Görünüşe göre bu durum kısa bir süre sonra değişiyor. Geliştirici bloğunda paylaşılan bilgilere göre Riot Games, sezon ortası yamasında nişancıların kullandığı kritik hasar eşyalarını güncellemeyi planlıyor. Zırh Deşme metasından sıkılan oyuncular için bu harika bir haber olsa da, henüz sevinmek için erken. Riot Games’in konu ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmaması, planların henüz başlangıç aşamasında olduğuna da işaret edebilir. Bunun yanında nişancıların kullandığı defansif eşyalar da elden geçirilecek, ek olarak destek şampiyonların eşyalarına da bir iyileştirme getirilecek.

 

Kritik hasar vuran şampiyon eksikliği ciddi anlamda hissedilirken, Riot Games önümüzdeki yamada bu konu ile ilgili ufak bir adım atmak istiyor. Jinx’in W yeteneğine kritik hasar vurma özelliği getirmeyi planlayan Riot, aynı zamanda şu anda metanın en güçlü ormancısı olan Graves’i de nerfleyecek.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir