League of Legends

Sesli sohbet özelliği 7.12 yaması ile oyuna geliyor

Güncelleme: Riot Games geliştirici bloğunda duyurulan ve doğal olarak böylesi sağlam bir kaynağa dayandırarak sizlere aktardığımız sesli sohbet özelliği Riot Games çalışanları tarafından yalanlandı ve yakın gelecekte League of Legends’a böyle bir özelliğin gelmeyeceği vurgulandı. Geliştirici bloğunda oluşturulan gönderinin eski bir Riot çalışanına ait olduğu belirtiliyor. Haberimizin orjinal hali aşağıdaki gibidir:

Geçtiğimiz gün ortaya atılan iddiaların ardından daha da gerçek bir hal alan sesli sohbet özelliği, 7.12 yaması ile League of Legends’a geliyor. Birkaç hafta sonra gelecek olan yama ile birlikte sadece belirli sunucular bu özelliği kullanabilecek.

Bildiğiniz üzere League of Legends’ta iletişim büyük bir öneme sahip. Şu ana kadar sesli sohbet konusunda oldukça katı bir duruşa sahip olan Riot Games, son zamanlarda bu tavrını yumuşatmış ve ihtimaller üzerinde konuşmaya başlamıştı. Yeni nesil hemen hemen tüm online oyunlarda sesli sohbet bulunurken, League of Legends’ın bu özelliğe sahip olmaması oyuncuları üçüncü parti Discord gibi uygulamaları kullanmaya yöneltti.

Geçtiğimiz gün Riot Games Kore de bir açıklama yapmış ve önümüzdeki süreç içerisinde oyuna bu özelliğin getirileceğini duyurmuştu. Geliştirici bloğundan bir açıklama yapan Riot Games, sesli sohbet özelliğinin 7.12 yaması ile oyuna geleceğini duyurdu. İlk aşamada sesli sohbeti kullanabilecek sunucular ise şunlar:

  • Kuzey Amerika
  • Latin Amerika-Kuzey
  • Latin Amerika-Güney
  • Okyanusya
  • Avrupa İskandinav ve Doğu
  • Rusya
  • Brezilya
  • Türkiye

Topluluktaki oyuncuların konu üzerindeki görüşü ise ikiye ayrılıyor. Büyük bir çoğunluk sesli sohbetin olumlu tarafının ağır bastığını düşünürken, yine azımsanmayacak bir kısım ise oyuncu deneyiminin kötü bir şekilde etkileneceği üzerinde duruyor. Riot Games ise sesli sohbet ile oyuncuların daha az raporlanmasını ve yasaklanan oyuncu sayısının azalmasını umuyor. Özelliğin oyunun başlangıcında otomatik olarak açılmayacağını, kullanıcıların ayarlar üzerinden sesli sohbet özelliğini etkinleştirmesi gerektiğini de belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir