League of Legends

SeongHwan, Gen.G’ye transfer oldu

Gen.G

Mevsimi Beşiktaş Esports formasıyla bitiren SeongHwan, yeni sezon için LCK ekiplerinden Gen.G ile anlaştı.

Gen.G, geçtiğimiz mevsim beklenenin bir hayli altında kaldı. Orta koridor Fly ve ormancı Peanut’ın hayal kırıklığı yaratan performansı takımın başarısız bir mevsim geçirmesinde baş rol oynadı. Mevsim öncesinde Reddit’te çıkan dedikodulara göre Peanut, LCK’de en yüksek maaş alan ormancıydı. Bang ve Crown gibi LCS’e gitmesi beklenen oyuncu ona yapılan büyük teklif ile Kore’de kaldı ancak ondan beklenenin altında bir sezon geçirdi. Bu mevsimin ardından ormancı pozisyonunda rekabeti arttırmak isteyen Gen.G, Beşiktaş Esports ile sözleşmesi biten SeongHwan ile anlaştı.

SeongHwan daha önce Afreeca Freecs, ROX Tigers ve Hanwha Life forması giydi. Mevsim ortasında Gilius’un yerine Beşiktaş’a transfer olan ormancı ondan bekleneni tam olarak veremedi. Beşiktaş’ın bu transferi yapmasındaki en büyük neden kadroda Koreli orta koridor Nagne ile daha uyumlu bir ormancı bulundurmaktı. İkili zaman zaman uyumlu gözükse de takımlarını playoff potasına sokmayı başaramadı.

Gen.G geçtiğimiz mevsimi 7. sırada bitirdi. 18 maçta 5 galibiyet alan ekip 13 mağlubiyet gördü. Bu sonucun ardından takımın kadroda değişikliklere gitmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Twitter üstünden yapılan açıklamanın altına birçok taraftar transfer sırasının orta koridorda olduğunu belirtti. Bakalım takım orta koridora transfer yapacak mı.

SeongHwan transferi ile birlikte Peanut’ın durumu belirsizliğini koruyor. Gelecek mevsim as ormancının kim olacağı merak ediliyor. Bakalım Gen.G nasıl bir kadro planlamasına gidecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir