League of Legends

Sencux, ROG Esport’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak LEC’de Rogue forması giyen orta koridor Sencux, Fransa Ligi ekibi ROG Esport’a transfer oldu.

Fransa Ligi olan LFL’de mücadele eden ROG Esport mevsime yakından tanıdığımız Koreli Try’la başladı. Ülkemizde Dark Passage forması giyen TRY, normal sezonun bitmesinin ardından takımdan ayrıldı. Geçtiğimiz mevsim LEC’de Rogue forması giyen Sencux ise Yaz Mevsimi için herhangi bir takımla anlaşmamıştı. Bugün yapılan açıklamaya göre ROG Esport’a transfer olan Sencux, LFL Playoffları’nda takımın orta koridor rolünü üstlenecek.

Uzun süredir profesyonel sahnede yer alan Danimarkalı orta koridor son 3 senedir LEC seviyesinde mücadele ediyordu. Yaz Mevsimi’nin başında herhangi bir takımla anlaşmayan orta koridor Splyce, Misfits Gaming ve Rogue gibi takımların formasını giydi. Özellikle Splyce döneminde parlayan oyuncu takımıyla birlikte Worlds’e gitmeyi başardı. Ardından Misfits Gaming ve Rogue’da oynayan oyuncu bu takımlarda uluslararası bir turnuvaya katılamadı.

Bahar Mevsimi’nde bir hayli kötü bir performans sergileyen Rogue bu mevsim başında akademi oyuncularının ağır bastığı bir kadroyla oynamaya karar verdi. Sencux takımdan ayrıldı ve yerini Larssen’e bıraktı. Rog Esport, LFL’de normal sezonu 4. sırada tamamladı. Misfits Premier’in hemen arkasında yer alan ekip playofflarda Team MCES’in rakibi oldu. Sezona Try’la başlayan ekip EU Masters’a katılabilmek adına ünlü isim Sencux’ı aldı diyebiliriz.

LFL formatına göre normal sezonun lideri Team LDLC playofflara direkt olarak finalden başladı. İkinci Vitality Bee yarı final, üçüncü Misfits Premier ise çeyrek final. Bakalım takımın yeni orta koridoruyla performansı nasıl olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir