League of Legends

Ryze artık ulti sırasında Zhonya’nın Kumsaati veya Kronometre kullanamayacak

Dün PBE sunucusuna gelen yama sonrası Ryze ulti sırasında Zhonya’nın Kumsaati veya Kronometre kullanamıyor. Bu iki eşyanın aktif edilmesi ultinin bozulmasına sebep oluyor.

8.3 yaması PBE’de test edilmeye devam ediyor. Güncellenen Swain’in yetenekleri ve hasarının denendiği sunucuda, bazı şampiyonlar da önemli dengelemeler almış durumda. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise şüphesiz Ryze. Son dönemde hemen her profesyonel karşılaşmada seçildiğini ya da yasaklandığını gördüğümüz Ryze, ultisine önemli bir güncelleme aldı. Maç sırasındaki tehlikeli durumlardan ulti + Zhonya’nın Kumsaati (veya Kronometre) ile çıkabilen şampiyon, artık bu şansa sahip olmayacak. Bahsi geçen eşyaların aktif edilmesi halinde Ryze’ın ultisi bozulacak ve oyuncular oldukları yerden uzaklaşamayacaklar.

Çok önemli bir değişiklik de Kalista’ya geldi. Şampiyonun saldırı menzili 550’den 500’e düşürüldü. Yani Kalista artık Sivir ve Lucian gibi en düşük menzilli nişancılar arasında yer alacak. Bu durumun şampiyonun metadaki durumunu direkt olarak etkileyeceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Rengar üzerindeki sıkı çalışma da devam ediyor. Bilindiği üzere Gölge Avcı’nın Q yeteneği ve pasifi yakın zamanda eski haline getirilecek. Ayrıntılı bilgiye konuyla ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz. Son olarak PBE’de Mana Akış Yüzüğü rününün de nerf’lenmesine yönelik çalışmaların yapıldığını da belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir