League of Legends

Ruin, CLG’ye transfer oldu

CLG

Son olarak ligimizde 1907 Fenerbahçe forması giyen Ruin, gelecek mevsim için LCS ekibi CLG’yle anlaştı.

Avrupa’da başladığı kariyerine Türkiye’de devam eden Ruin takımıyla harika bir mevsim geçirdi. 1907 Fenerbahçe ligde uzun süre yenilgi yüzü görmedi. Playofflarda da maç vermeyen ekip KMF’yi kazanarak MSI 2019 Ön Elemeleri’ne katılma hakkı kazandı. Takımın üst koridor-orman ikilisi bu başarının en önemli noktasıydı desek yanlış olmaz. Ruin ve Kirei harika bir mevsim geçirdi ve takımlarını şampiyonluğa taşıdı. Koreli oyuncunun bu performansı LCS ekibi CLG’nin dikkatini çekmiş olacak ki takım üst koridor oyuncusu Darshan’la yollarını ayırıp Ruin’i transfer etti.

Ruin, Koreli olmasına rağmen ülkesinde hiç forma giymedi. Profesyonel oyunculuk kariyerine Avrupa ekibi SK Gaming’le başlayan oyuncu ilk mevsiminde EU CS elemelerinden mutlu ayrılamadı. Ardından Nerv’e transfer olan oyuncu yine EU CS’te mücadele etti ancak yine bir üst lige çıkmayı başaramadı. Üst koridor kariyerindeki üçüncü takım olan Giants’la bunu başararak EU LCS’e çıkmayı başardı.

Giants formasıyla iyi bir performans sergileyen oyuncu mevsim başında ligimize geldiği günden itibaren inanılmaz performanslar sergilemeye başladı. Oyuncu lig boyunca tüm rakiplerine karşı inanılmaz üstünlükler sağladı ve Sezonun En İyi Üst Koridoru seçildi. MSI’da da iyi oynayan oyuncu yurt dışındaki takımların ilgisini çekmeyi başardı.

Esporin’in haberine göre bu transferin gerçekleşmesi bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde Darshan’la yollarını ayıran CLG bakalım Ruin’le nasıl bir performans sergileyecek ?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir